Premiera "Córki Lasu"

  Już 20 listopada, nakładem wydawnictwa Papierowy Księżyc ukaże się "Córka Lasu", czyli najnowsza powieść cenionej na całym świecie pisarki Juliet Marillier. Poniżej możecie zapoznać się z oficjalnym opisem wydawcy.

  Odnajdziesz drogę, córko lasu. Czeka cię smutek i ból, a także wiele prób. Doświadczysz zdrady i straty, jednak twe nogi nie zboczą z kursu.

  Zła kobieta, klątwa i miłość, która musi przezwyciężyć wszelkie przeciwności losu.

  Osadzona u schyłku starożytnej Irlandii, gdzie mity były prawem, a magia mocą natury, jest to historia Sorschy, siódmej córki siódmego syna, posępnego Lorda Columa i jej sześciu kochanych braci.

  Lord Colum z Siedmiorzecza został pobłogosławiony sześcioma synami: Liamem, naturalnym przywódcą; Diarmidem, którego pasją są przygody; bliźniakami Cormackiem i Connorem, każdym z innym powołaniem; zbuntowanym Finbarem, znacznie dojrzalszym niżby wskazywał na to wiek, a wszystko to przez jego dar oraz młodym, współczującym Padriackiem.

  Lecz to Sorscha, jego siódme dziecko, a zarazem jedyna córka, zostaje skazana na samotną obronę swojej rodziny i ziem. Wszystko to dlatego, że jej ojciec został oczarowany, a na jej braci rzucono zaklęcie, które tylko Sorscha może złamać.

  By ocalić życie swoich braci, Sorscha opuszcza jedyne bezpieczne miejsce, jakie do tej pory znała i wyrusza w podróż pełną bólu, straty i przerażenia.

  Gdy zostaje porwana przez siły wroga i zabrana na nieznane ziemie, wydaje się, że nie będzie miała szansy na złamanie klątwy, która piętnuje wszystko, co kocha. Jednak magia nie zna granic, a Sorscha będzie musiała wybrać między życiem, które do tej pory znała a miłością, która zdarza się raz na milion.

  „Córka Lasu” jest początkiem cyklu „Siedmiorzecze”, niepodobnego do żadnego innego: zawiera w sobie mieszankę historii i fantastyki, mitu i magii, legendy i miłości. Podobnie jak „Mgły Avalonu” autorstwa Marion Zimmer Bradley oraz „Clan Of The Cave Bear” Jean Auel, jest to pierwszorzędne historyczne fantasy, kuszące swym urokiem, zdolne zachęcić do lektury czytelników fikcji historycznej autorów takich jak: Mary Stewart, Mary Renault czy Anya Seton.

  Rekomendacje i opinie:

  „To fantastyka, pełna magii celtyckiej nocy, która i tak ma w sobie to cudowne i bardzo ważne poczucie rzeczywistości... wspaniała i porywająca historia” – BARBARA ERSKINE

  „Marillier to świetna folklorystka i utalentowana narratorka, która sprawiła, że córka lasu jest bardzo pociągającą i silną postacią” – Publishers Weekly