Premiera "Pół Wieku Poezji Później" na jesieni! Obejrzyj najnowszy zwiastun fanowskiego filmu o Wiedźminie

  Wspaniałe wieści dotarły do nas z obozu fanowskiego filmu “Pół Wieku Poezji Później” osadzonego w świecie “Wiedźmina” stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego.

  "Datę premiery przekładaliśmy tak długo, że uznaliśmy, że tym razem nie możemy zawieść Fanów uniwersum Wiedźmina, którzy czekają na nasz film już od paru lat. Dlatego tym razem data premiery jest ostateczna! Jesteśmy tego jak najbardziej pewni."

  Film od fanów dla fanów

  A wszystko dzięki temu, że w marcu tego roku twórcom filmu udało się zrealizować ostatnie zdjęcia - sceny bitwy w Kaer Morhen, siedzibie wiedźminów. Poprzednie daty premiery były podawane jeszcze w trakcie zdjęć, przez co musiały ulec zmianie, ze względu na non-profitowy i fanowski charakter produkcji. Ekipa filmu "Pół Wieku Poezji Później" możliwość ukończenia zdjęć zawdzięcza swoim fanom z Facebooka, którzy w zbiórce "Złoto dla Wiedźmina" przekazali twórcom datki o łącznej kwocie ponad 28 000 złotych. Zbiórka została zorganizowana przez Stowarzyszenie Artystyczne KMT, które stało się jednym z koproducentów filmu.

  Nowy zwiastun i data premiery

  W zeszłym roku twórcy oświadczyli, że dotychczas krótkometrażowy film zostanie wydłużony do pełnego metrażu (około 80 minut). Obecnie film jest na etapie zaawansowanej postprodukcji - powstają efekty VFX, są nagrywane postsynchrony z aktorami, jest tworzona ścieżka dźwiękowa filmu oraz muzyka. Teraz, po roku od ostatnich wieści, twórcy postanowili pokazać swój drugi zwiastun zawierający ostateczną datę premiery filmu - 30 listopada 2019.

  Zwiastun możecie obejrzeć tutaj:

  Historia filmu

  “Pół Wieku Poezji Później” to fanowski film pełnometrażowy (około 80 min) na motywach “Wiedźmińskiej Sagi” Andrzeja Sapkowskiego. Projekt jest realizowany przez niezależną grupę filmową złożoną z ludzi z Polski na co dzień pracujących przy produkcji filmowej, telewizyjnej, teatralnej oraz w branży gier wideo.

  Tutaj nie chodzi o pieniądze, sławę czy rozgłos, to sprawa honoru - mówią twórcy filmu. -
  Po cudownym czasie spędzonym z opowiadaniami, książkową Sagą, grami i komiksami, poczuliśmy się zobowiązani do okazania wdzięczności dziełu i jego twórcy, Andrzejowi Sapkowskiemu - dodają.

  Twórcy mają zamiar w pełni oddać ducha wiedźmińskiego uniwersum - zarówno w muzyce, dialogach (które będą po polsku z angielskimi napisami), prawdziwych średniowiecznych sceneriach, ręcznie szytych kostiumach oraz zbrojach i broni wykonanych przez rzemieślników zajmujących się rekonstrukcją historyczną.

  Jak zapowiadają twórcy, scenariusz jest oryginalną historią rozgrywającą się kilkadziesiąt lat po książkowej sadze, głównym bohaterem nie będzie słynny Geralt z Rivii, ale jego przyjaciel, wiedźmin Lambert.

  Opis fabuły

  Ćwierć wieku po pogromie rivijskim (ostatnich wydarzeniach z Sagi) zostaje zaatakowane Kaer Morhen, stare siedliszcze wiedźminów z cechu Wilka. Napaści przewodzi potężny wojownik – Agaius. Parę lat później z Aretuzy, świeżo odbudowanej szkoły czarodziejek, ucieka Ornella, podejrzewana o odnalezienie legendarnej Księgi Alzura. W pościg za renegatką rusza czarodziejka Triss Merigold. Z pomocą ma jej przyjść stary bard Jaskier, jego bękarci syn, Julian oraz poszukujący zemsty Lambert, ostatni zabójca potworów.

  Obsada i ekipa

  W obsadzie filmu zobaczymy takich polskich aktorów jak Zbigniew Zamachowski (Jaskier), Mariusz Drężek (Lambert), Magdalena Różańska (Triss Merigold), Kamila Kamińska (Ornella), Andrzej Strzelecki (Sołtys Włościbyt) oraz Bartosz Wesołowski (Boguch) i Marcin Bubółka (Julian). Reżyserem filmu jest Jakub Nurzyński. Scenariusz napisali Brunon Hawryluk, Dariusz Gabryelewicz i Jakub Nurzyński. Operatorem obrazu jest Michał Wiśniowski.

  Projekt jest realizowany non-profit i żaden z twórców i aktorów nie osiąga korzyści majątkowych z tytułu realizacji. Prawa autorskie do ekranizacji “Wiedźmina” należą do Andrzeja Sapkowskiego, platformy Netflix oraz Platige Image.

  Film będzie do obejrzenia na kanale YouTube "Pół Wieku Poezji Później - Alzur’s Legacy". Premiera 30 listopada 2019.