Przedstawiciele polskiej ambasady w USA twierdzą, że to nie Sapkowski jest twórcą Wiedźmina

    Opublikowany na stronie polskiej ambasady w USA wpis bardzo szybko poniósł się echem po całym świecie i sprawił, że fani twórczości Andrzeja Sapkowskiego dość mocno się zdziwili.

    Premiera gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon" pokazała, że Andrzej Sapkowski nie do końca jest zadowolony z tego, w jakim kierunku podążyły pewne sprawy. Autor wielokrotnie podkreślał, że gry narobiły mu tylko problemów, gdyż odbiorcy kojarzą je bardziej, niż jego książki. Wielu fanów uważało, że AS po prostu przesadza i tak naprawdę nie ma powodów by tak myśleć. W dodatku zaznaczano, że sukces na polu elektronicznej rozrywki z pewnością przełoży się na jeszcze większą popularność jego powieści. Jak się jednak okazuje, obawy pisarza mają swoje podstawy, a najlepiej o nich świadczy wpis, który pojawił się na stronie polskiej ambasady w USA promujący zbliżający się serial Netfliksa.

    Fani bardzo szybko wytknęli prowadzącemu profil wpadkę i obecnie widnieje już edytowany post, w którym Andrzej Sapkowski jest wymieniany jako twórca, a studio CD Projekt RED wspomniane jako producenci serii gier. Nie da się jednak ukryć, że tego typu pomyłka mogła wprowadzić w błąd osoby, które do tej pory kojarzyły Wiedźmina jedynie ze słyszenia.

    Premiera serialu "Wiedźmin" została zaplanowana na 20 grudnia tego roku. W głównych rolach wystąpią: Henry Cavill (Geralt z Rivii), Freya Allan (Ciri), Anna Shaffer (Triss), Joey Batey – Jaskier), Anya Chalotra (Yennefer) i inni.