Remake "Diablo II" jednak powstaje? Blizzard angażuje dodatkowe siły do swoich projektów!

    Od paru lat krążą w sieci plotki na temat potencjalnego wydania nowej wersji kultowej gry "Diablo II". Swego czasu było nawet głośno w kwestii zaginionego kodu źródłowego produkcji, co miało skutecznie ukrócić marzenia o powrocie legendy. Pewne znaki wskazują jednak na to, że projekt ma szansę powstać!

    Nowych informacji na temat potencjalnego powrotu "Diablo II" dostarczają nam dziennikarze Bloomberga, którym udało się ustalić, że Blizzard zaangażował w ostatnim czasie dodatkowe siły, które mają się skupić na projektach związanych z marką Diablo. Jak dobrze wiemy, firma oficjalnie pracuje obecnie nad dwoma grami z tego uniwersum. Pierwszą i chyba najbardziej wyczekiwaną jest "Diablo IV", drugą natomiast mobilna wersja "Diablo Immortal". Ostatnia pozycja co prawda nie spotkała się ze zbyt optymistycznymi reakcjami fanów w trakcie swojej pierwszej prezentacji (fani poczuli zawód z powodu braku informacji na temat pełnoprawnej kontynuacji), jednak mający okazję testować ją dziennikarze byli zachwyceni. Nieoficjalnie mówi się jeszcze o pełnoprawnym remaku "Diablo II", który co prawda nie otrzymał jeszcze zapowiedzi, jednak angaż pracowników odpowiedzialnych za sukces odnowionego Tony'ego Hawka 1 i 2 miałby potwierdzać, że Blizzard dąży do wskrzeszenia najlepiej przyjętej odsłony.

    Już w zeszłym roku pojawiła się informacja, jakoby studio Vicarious Visions miało się zajmować wspomnianym projektem. Wspierać ich miała ekipa odpowiedzialna za grę "Warcraft 3: Reforged" czyli remake III części Warcrafta. Niestety bardzo słaba jakość wspomnianego dzieła sprawiła, że Blizzard postanowił rozwiązać odpowiedzialny za to dział. W dodatku panująca na świecie pandemia wymusiła dodatkowe opóźnienia i tym oto sposobem "Diablo 2 Resurrected" (tak nazywano potencjalny remake) nie ukazało się w 2020 roku. Projekt podobno nie został jednak porzucony i zająć ma się nim team odpowiedzialny za świetnie przyjętą nową wersję dwóch części Tony'ego Hawka.

    Oczywiście powyższą informację należy traktować jako plotkę, jednak można mieć coraz większą nadzieję na to, że ogłoszenie prac nad odświeżonym "Diablo II" jest tylko kwestią czasu.

    Chcielibyście powrotu legendy czy wolicie skupić się na nowych tytułach? Dajcie nam znać w komentarzach.