Robert Pattinson zastąpi Bena Afflecka w roli Batmana?

    Czy Robert Pattinson wcieli się w postać Mrocznego Rycerza Gotham w realizowanym przez Matta Reevesa filmie? Wiele wskazuje na to, że tak się właśnie stanie!

    Robert Pattinson swoją karierę aktorską zaczął w 2004 roku. Rok później przyszło mu się wcielić w postać Cedrika Digory'ego w filmie "Harry Potter i Czara Ognia", jednak największą sławę zyskał w 2008 roku, gdy do kin trafiła pierwsza część sagi "Zmierzch". Pomimo wielu późniejszych ról, wielu osobom do tej pory kojarzy się właśnie głównie z Edwardem Cullenem. Być może wkrótce się to zmieni, bo aktor ma spore szanse by sportretować Batmana w realizowanym przez Matta Reevesa filmie.

    Informacja o zaangażowaniu Pattinsona do roli młodszego Bruce'a Wayne'a zdążyła już roznieść się po sieci, jednak nie jest do końca jasne czy aktor faktycznie wcieli się w tego bohatera. Dziennikarze serwisu Comic Book Movie informują, że wszystko zostało już dopięte na ostatni guzik, natomiast prestiżowe serwisy The Hollywood Reporter, Deadline i Variety nieco ostrożniej podchody do tematu. Zdaniem tamtejszych redaktorów, Warner Bros. cały czas się zastanawia nad jednym z trzech kandydatów. Pod uwagę mają być brani także Nicholas Hoult (X-Men: Pierwsza klasa) i Armie Hammer. Ciekawostką może być fakt, że ten ostatni był już zaangażowany do roli Batmana w pierwszej wersji "Ligi Sprawiedliwości", która ostatecznie nie została zrealizowana.

    Wybór młodszego aktora podyktowany jest scenariuszem, który akcje filmu prawdopodobnie osadzi w latach dziewięćdziesiątych. Ujrzymy zatem na ekranie wydarzenia rozgrywające się na długo przed ujawnieniem się Supermana i tym samym początkiem znanego nam DC Extended Universe.