Rocksteady stworzy "Suicide Squad"! Czy to kolejny element budowanego wielkiego uniwersum DC w świecie gier?

    Rocksteady zabiera się na poważnie za kolejną grę związaną z komiksowym uniwersum superbohaterów DC. Tym razem wybór studia padł na Suicide Squad!

    Jakiś czas temu informowaliśmy Was o pewnej plotce, która głosiła, że Warner Bros. chciałoby zbudować spójne uniwersum gier DC, którego podstawą stałaby się kolejna gra o Batmanie. Tytuł miałby jednocześnie pełnić funkcję miękkiego reboota uniwersum i przygotować fundamenty pod wprowadzenie zupełnie nowych bohaterów. Studio Warner Bros. Montreal co jakiś czas raczy nas przeciekami dotyczącymi nowej odsłony serii, a tymczasem Rocksteady potwierdziło, że pracuje nad grą Suicide Squad.

    O nowym tytule nie wiemy prawie nic. Z udostępnionej przez twórców grafiki możemy jedynie wywnioskować, że Legion Samobójców będzie musiał zmierzyć się z Supermanem. Czy to oznacza, że Klark Kent stanie się zły? Potraktowanie Człowieka ze stali jako antagonisty może być doskonałym punktem wyjściowym dla o wiele większej historii, w której Suicide Squad będzie tylko jednym z elementów większej układanki. Czy w takiej sytuacji docelowo czeka nas produkcja traktująca o "Lidze Sprawiedliwości"? Być może odpowiedzi na te pytania poznamy już 22 sierpnia, kiedy to rozpocznie się wydarzenie DC FanDome. Być może przy okazji poznamy także jakieś szczegóły związane z powrotem Batmana.

    Batman: Arkham Asylum to wyprodukowana przez Rocksteady Studios gra akcji z perspektywą trzeciej osoby, w której mamy okazję stawić czoła wielu najważniejszym przeciwnikom obrońcy Gotham. Tytuł z miejsca stał się prawdziwym hitem, który bardzo wysoko podniósł poprzeczkę konkurencji. Wydana dwa lata później kontynuacja zatytułowana Batman: Arkham City okazała się jeszcze lepszą produkcją. Niestety wydane później dwie kolejne gry nie były już tak rewelacyjne. Batman: Arkham Origins (tytuł został stworzony przed studio Warner Bros. Games Montreal) okazał się dość sporym rozczarowaniem, a wieńczącą serię odsłona Batman: Arkham Knight, pomimo wielu nowości i możliwości sterowania Batmobilem, także nie osiągnęła spodziewanego sukcesu.

    Czy studiu Rocksteady uda się powtórzyć sukces swoich pierwszych tytułów opartych na komiksach DC? Mamy nadzieję, że tak.