Rola Arielki z "Małej syrenki" obsadzona

Wiemy już, kto wcieli się w rolę Ariel w adaptacji klasycznej animacji Disneya „Mała syrenka”! Rola ta przypadła młodej aktorce i piosenkarce, Halle Bailey ("Ostatnie wakacje", "Pułapka czasu").

Halle Bailey śpiewa razem z siostrą w zespole Chloe x Halle wykonującym muzykę R&B. Na początku śpiewały covery utworów Beyoncé , które można było zobaczyć na YouTube. Gwiazda zapoznała się z ich muzyką i udzieliła młodemu zespołowi pełnego poparcia – duet między innymi otwierał jej trasę „Lemonade”.

Co prawda reżyser filmu, Rob Marshall, spędził ostatnich kilka miesięcy spotykając się z młodymi osobami zainteresowanymi tą rolą, ale według niepotwierdzonych doniesień, Halle Bailey od początku była faworytką. Młoda artystka dała się już poznać jako dobra aktorka, ale co równie ważne w wypadku „Małej syrenki”, ma też doskonały głos i umiejętności wokalne. Przypomnijmy, że w filmie aktorskim mają pojawić się nie tylko piosenki znane z animowanego pierwowzoru, ale także nowe utwory, za których kompozycje odpowiedzialni będą Lin-Manuel Miranda (Hamilton) i Alan Menken.

Wszystko wskazuje też na to, że w rolę antagonistki „Małej syrenki” wcieli się Melissa MaCarhty, znana między innymi z "Glimore Girls". Także tej aktorce śpiewanie nie jest obce.

Studio Disney, od czasu ciepłego przyjęcia przez widownię filmu „Czarownica”, kontynuuje strategię i co roku wypuszcza nowe projekty live-action. Już 19 lipca tego roku będziemy mogli podziwiać w kinach nową wersję „Króla lwa”. Na razie jednak nie wiadomo, kiedy do kin wejdzie „Mała syrenka”. Istnieje duża możliwość, że stanie się to dopiero w 2021 roku. Na 2020 są planowane premiery „Mulan” oraz „Cruella”.