Simpsonowie powrócą do kin z nowym filmem?

  W 2007 roku do kin trafił pełnometrażowy film poświęcony jednej z najpopularniejszych rodzin na świecie. Czy istnieje szansa, że Simpsonowie raz jeszcze zagoszczą na wielkich ekranach?

  Debiutujący w 1989 roku "Simpsonowie" z miejsca podbili serca widzów na całym świecie. Ukazana w krzywym zwierciadle historia z pozoru zwykłej, amerykańskiej rodziny nie tylko bawiła, ale wielokrotnie ocierała się o realne problemy związane z dorastaniem, akceptacją i wieloma aspektami towarzyszącymi nam w codziennym życiu. Przez lata w produkcji przewinęła się masa gwiazd światowego formatu wśród których warto wymienić choćby zespół Rolling Stones, Kirka Douglasa, Carmen Electrę, Stephena Kinga, Eltona Johna, Toma Hanksa czy samego Stana Lee. Trudno wymienić wszystkie sławy, które zdecydowały się spotkać z najsłynniejszą rodziną ameryki. Nie trudno jednak wyobrazić sobie, że taki sukces musiał w końcu zaprowadzić Simpsonów na wielki ekran.

  Mający swoją premierę w 2007 roku film nie sprostał jednak oczekiwaniom. Obraz co prawda zgarnął ponad 500 milionów dolarów, jednak spotkał się także z krytyką ze strony części fanów. Twórcy natomiast uznali, że produkcja ta pochłonęła zbyt wielki wysiłek z ich strony, gdyż jednocześnie musieli pracować nad filmem i kolejnym sezonem serialu i z tego powodu raczej nie skupią się na potencjalnej kontynuacji.

  Sytuacja uległa jednak zmianie po tym, jak Disney wykupił aktywa Foxa tym samym stając się właścicielem wszelkich praw do Simpsonów. Wiemy już na pewno, że serial zasili platformę Disney+. Wiemy także, że temat potencjalnego drugiego filmu brany jest pod uwagę.

  Matt Groening, czyli twórca serialu zaznaczył, że kolejny film pełnometrażowy prędzej czy później powstanie, gdyż Disney nie przepuści okazji do rozwijania tak popularnej marki. Przy okazji podkreślił także to, o czym już wspominaliśmy czyli trud jaki ekipa produkcyjna musiała włożyć w pogodzenie prac nad filmem i serialem.

  Film "Simpsonowie: Wersja kinowa" prawie nas zabił! - zażartował.

  Jesteście ciekawi kolejnego widowiska o Simpsonach, a może uważacie, że czas już najwyższy by produkcja ta przeszła na zasłużoną emeryturę? Dajcie nam znać w komentarzach.