Spoiler (Endgame): Avengersi zjednoczeni przeciwko Thanosowi - legalnie w sieci

    Kultowe hasło "Avengers, assemble!" po raz pierwszy w MCU padło w czasie pojedynku z Thanosem, w produkcji "Avengers. Endgame". Jeśli chcecie przypomnieć sobie tę scenę, teraz macie taką możliwość.

    Dziś Marvel udostępnił półtoraminutowy fragment "Avengers. Endgame", w którym widzimy, jak bohaterowie gromadzą się przed ostatecznym starciem z Thanosem. Kiedy Kapitan Ameryka zawołał: "Avengers, assemble!", dzierżąc przy tym Mjölnira, niejednemu miłośnikowi serii zadrżało serce. Niektórzy zresztą obstawiali, że taki właśnie będzie tytuł kontynuacji "Infinity War". 

    Samo hasło "Avengers, assemble!" (tłumaczone jako "Avengers zjednoczeni", co jednak nie oddaje do końca przesłania okrzyku) powtarza się we franczyzie Marvela kilkakrotnie. W 2012 roku ukazał się pierwszy komiks z serii "Avengers Assemble". Łącznie do 2014 roku ukazały się 24 części. Z początku historia skupiała się na Kapitanie Ameryce, Hulku, Iron Manie, Thorze, Hawkeye'u oraz Czarnej Wdowie, później w miejsce ostatniej dwójki pojawiły się Captain Marvel i Spider Woman, a z czasem skład bohaterów całkowicie się przemieszał. Na łamach serii pojawili się m.in. Falcon, Vision, Wolverine, Cannonball, Shang-Chi, Manifold, Sunspot czy Hyperion. Pod tytułem "Avengers Assemble" w Wielkiej Brytanii oraz w Irlandii ukazał się film "Avengers" z 2012 roku, jednocześnie taki sam tytuł nosił soundtrack produkcji. "Avengers Assemble" to także tytuł dwuczęściowego premierowego odcinka z animowanej serii z 1999 roku "The Avengers: United They Stand" oraz finałowego odcinka innej animacji "The Avengers: Earth's Mightiest Heroes!" (2010), no i wreszcie jest to tytuł serialu animowanego emitowanego od 2013 roku. Produkcja obecnie liczy 5 sezonów oraz 126 odcinków i jest emitowana na kanale Disney XD. W produkcji występują m.in. Czarna Wdowa, Gamora, Hawkeye, Loki, Czarna Pantera, Iron Man, Falcon, Kapitan Ameryka, Hulk, Thor, Red Scull czy Ultron.

    Nic więc dziwnego, że hasło (żartobliwie tłumaczone przez fanów m.in. jako "Avengers, natentychmiast!") wgryzło się w świadomość fanów Marvela i że jego obecność na ekranie "Avengers. Endgame" została ciepło przyjęta. Przypomnijmy sobie więc emocje, które towarzyszyły nam na sali kinowej, oglądając ten fragment widowiska.