Steve Ditko nie żyje

  Smutne wieści nabiegły do nas zza oceanu. W wieku dziewięćdziesięciu lat zmarł Steve Ditko, współtwórca postaci Spider-Mana, a także wielu innych bohaterów. Jego śmierć potwierdziła nowojorska policja.

  Steve Ditko był człowiekiem, który swoją komiksową przygodę rozpoczął już w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Tworzył wówczas dla Atlas Comics. Tam też poznał Stana Lee. Panowie postanowili stworzyć coś razem i tak narodziły się pomysły, które następnie rozwijano pod szyldem Marvel Comics. W 1962 zadebiutowała postać Spider-Mana, w której powstaniu miał wielki udział. Zaprojektował kostium bohatera, a także jego specjalne moce. Brał czynny udział w tworzeniu najbardziej znanych przeciwników Człowieka Pająka, wśród których warto wymienić Doktora Octopusa czy Kravena Łowcę. Rok później pomógł wykreować postać Doktora Strange'a.

  Ditko nie ograniczał się jednak tylko do Marvela. Kilka lat później rozpoczął pracę dla DC, a później tworzył także zupełnie niezależne, własne historie.

  Twórca został znaleziony martwy w swoim mieszkaniu już pod koniec czerwca. Dopiero teraz jednak ujawniono fakt jego śmierci. Na twitterze Marvela pojawił się wpis:

  Nasza Marvelowska rodzina jest w żałobie po stracie Steve'a Ditko. Steve zmienił całą branżę i Uniwersum Marvela, jego dziedzictwo nigdy nie zostanie zapomniane.

  Swój żal z powodu odejścia twórcy wyraziły także takie sławy, jak: Edgar Wright, Guillermo Del Toro czy pisarz Neil Gaiman.

  Foto: Marvel Wiki