Studio Illumination przygotuje "Super Mario Bros."

    Informacje o nowym filmie poświęconym najsłynniejszym hydraulikom na świecie, pojawiła się już w zeszłym roku. Wówczas jednak nie zapadły żadne wiążące decyzje. Teraz wiemy już na pewno, że widowisko powstanie przy współpracy wytwórni Universal Pictures, która częściowo sfinansuje projekt, a także Nintendo.

    Informacja ukazała się na amerykańskim profilu Twitterowym Nintendo. Dowiadujemy się z niej, że za realizację filmu odpowiadać będzie studio Illumination, które znane jest choćby z filmów takich, jak: "Jak ukraść księżyc", czy "Minionki rozrabiają". Producentami zostali Chris Meledandri, prezes Illumination, oraz dyrektor Nintendo, Shigeru Miyamoto.


    Super Mario Bros. to platformówka wyprodukowana w 1985 roku przez Nintendo. Gra okazała się prawdziwym hitem i po dziś dzień wydawane są jej nowe odsłony. Zeszłoroczne "Super Mario Odyssey" zebrało naprawdę rewelacyjne recenzje na całym świecie.

    W 1993 roku powstała z kolei aktorka wersja przygód braci Mario. Film niestety nie zapisał się zbyt dobrze w wspomnieniach fanów.