Sukces "(Nie)Sprawnej" na festiwalu filmowym Independent Shorts Awards! To jednak nie koniec dobrych wieści!

  Miło nam poinformować, że realizowany przez Adama Nowaka film "(Nie)Sprawna" odniósł prawdziwy sukces w prestiżowym hollywoodzkim festiwalu filmowym Independent Shorts Awards! Produkcja znalazła się także w finale Oniros Film Awards®!

  "(Nie)Sprawna" to drugi projekt Adama Nowaka, prezentujący nam przyszłość, w której androidy do złudzenia przypominają ludzi, lecz wciąż pozostają ich wyłączną własnością. Prace nad filmem właśnie się zakończyły, a my przy okazji dowiedzieliśmy się, że produkcja została nagrodzona Złotym odznaczeniem w prestiżowym festiwalu Independent Shorts Awards! w kategorii na najlepszy krótkometrażowy film Sci-Fi. Oznacza to, że film zajął drugie miejsce (najwyższe odznaczenie to Platyna), a jak się okazało, rywalizował z produkcjami aż z 28 krajów.

  Dodatkowym i niemniej ważnym sukcesem jest nominacja "(Nie)Sprawnej" w finale Oniros Film Awards®

  Oniros Film Awards® to międzynarodowy plebiscyt filmowy organizowany przez serwis IMDb, w którym w różnych kategoriach nagradzane są produkcje z całego świata. Filmowcy mogą zgłaszać swoje projekty, które następnie są oceniane przez nagradzanych specjalistów branżowych specjalizujących się w różnych dziedzinach związanych z produkcją filmową. Jak sami organizatorzy twierdzą, ich misją jest promowanie ambitnych dzieł filmowych i umożliwienie im zaistnienia na całym świecie.

  Zapytaliśmy Adama Nowaka o to, co czuł w chwili, gdy dowiedział się o tak istotnych sukcesach.

  Tworząc film chcieliśmy opowiedzieć uniwersalną historię która odwołała się do lęków i marzeń nas jako ludzi. Wyróżnienie które otrzymał film jest dla mnie znakiem że w jakiś sposób to się udało z czego jestem bardzo szczęśliwy i za co jestem wdzięczny wszystkim którzy pomogli mi w pracy nad filmem.

  W produkcji zobaczymy oczywiście przyszłość. Androidka Eva przestała pojawiać się w miejscu pracy, a jeden z urzędników państwowych, na co dzień zajmujący się rutynowymi zadaniami, zostaje wysłany, by sprawdzić, dlaczego. To spotkanie odmieni życie obojga.

  W tych rolach zobaczymy Agnieszkę Kawiorską i Tomasza Sobczaka.

  Aktor współpracował już Adamem Nowakiem. W filmie „Angel.A” wcielił się w Horusa, czyli twórcę tytułowej bohaterki. Jego aktorskie portfolio jest imponujące – był związany m.in. z Centrum Sztuki przy Teatrze Dramatycznym w Legnicy, Teatrem im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy , Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu, Teatrem im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, Grupą Artystyczną Ad Spectotores we Wrocławiu i Łaźnią Nową w Krakowie.

  Tomasz Sobczak wystąpił m.in. w "Dniu świra" oraz w "Śmierci rotmistrza Pileckiego", a także w gościnnych rolach w wielu serialach, m.in. "Dziewczynach ze Lwowa", "Komisarzu Aleksie", "Ojcu Mateuszu", "Prawie Agaty", "Plebanii", "M jak miłość" i "Pierwszej miłości". Przez wiele lat był związany z "Barwami szczęścia", w których grał Olgierda Śliwińskiego.

  Agnieszka Kawiorska już na drugim roku Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie zadebiutowała na scenie Teatru Starego w Krakowie, występując w spektaklu „Gang Bang” Pawła Sali w reżyserii Krzysztofa Jaworskiego. Związana była też m.in. z Teatrem Ludowym w Krakowie oraz Krakowski Teatr Variété. W „Katyniu” Andrzeja Wajdy zagrała Ewę, czyli córkę zamordowanego generała.

  Mogliśmy ją też zobaczyć w filmach "Karol. Człowiek, który został papieżem" czy "Pitbull. Ostatni pies" i w gościnnych rolach w licznych serialach, m.in. w "M jak miłość", "Klanie" "Ojcu Mateuszu" czy "Komisarzu Aleksie". W "Egzaminie z życia" wcieliła się w Julię Choroszyńską, w "Pierwszej miłości" zagrała Renatę Król, a w "Barwach szczęścia" występowała jako Kinga Zawadzka.

  Głównym autorem scenariusza jest Marek Nowak Z wykształcenia politolog. Dziennikarz piszący na tematy polityczne, społeczne i filmowe. Lubi robić pogłębione wywiady. Laureat w ogólnopolskim konkursie ”Dziennikarz Obywatelski Roku 2012” w kategorii „Wydarzenia”. 

  Poniżej możecie zapoznać się także z oficjalnym plakatem. Jak się Wam podoba?