Transpłciowa postać w Hogwarts Legacy jako wyraz sprzeciwu Avalanche wobec słów Rowling?

  Jak doskonale wiemy, studio Avalanche pracuje od dłuższego czasu nad pełnoprawną grą RPG rozgrywającą się w wykreowanym przez J.K. Rowling świecie. Czy kreator postaci pozwoli nam stworzyć transpłciową postać? Najnowsze plotki wskazują, że tak się właśnie stanie!

  J.K. Rowling dała się jakiś czas temu poznać jako przeciwniczka osób transpłciowych. W swoich wpisach w portalach społecznościowych dała wyraźny sygnał, jakie poglądy są jej bliskie. Słowa te wywołały spore zamieszanie nie tylko pośród jej czytelników. W końcu przez wielu była postrzegana jako naturalna sojuszniczka osób LGBT, która nie boi się uczynić jednego z ważniejszych bohaterów serii o Harrym Potterze gejem. Jak się jednak okazuje, pisarka ma jakiś uraz wobec osób trans i stara się to okazywać na różne sposoby. Zachowanie to najwyraźniej nie przypadło do gustu zespołowi, który pracuje nad nową grą ze świata Harry'ego Pottera. Jeżeli wierzyć plotkom, studio Avalanche, w ramach sprzeciwu wobec autorki, postanowiło wzbogacić swój kreator postaci o możliwość stworzenia postaci transpłciowej.

  Informacji takich dostarcza nam Jason Schreier z serwisu Bloomberg. Redaktor zaznacza, że decyzja nie była łatwa i wymagała od firmy sporej dawki samozaparcia. Osoby decyzyjne w Warner Bros. były pierwotnie przeciwne takiemu pomysłowi, jednak ostatecznie miały dać się przekonać do wprowadzenia dodatkowych możliwości personalizacji postaci.

  Oczywiście powyższą informację trzeba traktować jako plotkę dopóki nie znajdzie ona potwierdzenia (bądź zaprzeczenia) w oficjalnym komunikacie wydawcy.

  Hogwarts Legacy to gra RPG osadzona w magicznym świecie, w którym rozgrywa się akcja Harry'ego Pottera, a także jego filmowych spin-offów. Tym razem jednak twórcy zabierają nas nieco bardziej w przeszłość, bo do XIX w, w którym to przyjdzie nam stawić czoła nowym, do tej pory nieznanym zagrożeniom. O produkcji nie wiemy na chwilę obecną zbyt wiele. Potwierdzono jedynie, że gracz pokieruje poczynaniami młodego adepta, bądź adeptki magii, a historia ma nas przeprowadzić zarówno przez naukę w Hogwarcie, jak i ukazać kilka innych miejsc znanych z kart powieści Rowling. Bohater(ka) mam mieć także związek z pewnym sekretem dotyczącym prastarej magii. Co dokładnie z tego wyniknie? Przekonamy się w 2022 roku.

  Gra ukaże się na komputerach PC, a także konsolach Playstation 4, Playstation 5, Xbox One i Xbox Series S i X.