Twórca "500 dni miłości" za kamerą aktorskiej "Królewny Śnieżki"?

Disney już kilka lat temu zapowiedział, że do zestawu swoich aktorskich wersji kultowych klasyków chce dopisać także Królewnę Śnieżkę. Głosy na ten temat jednak ucichły. Aktualnie wytwórnia poinformowała, że jest na etapie wyboru reżysera i prawdopodobnie mają już wybrane nazwisko.

Na prowadzenie wysuwa się Marc Webb, którego nazwisko jest znane szerokiej publiczności dzięki filmowi 500 dni miłości lub duologii Niesamowitego Spider-Mana. Z informacji znanych na temat projektu - scenariuszem zajmie się Erin Cressida Wilson, która pracowała również przy scenariuszach Sekretarki oraz Dziewczyny z pocągu. Muzka w widowisku będzie natomiast spod skrzydeł autorów ścieżki dźwiękowej do Króla Rozrywki - Benj'ego Paska i Justina Paula.

Królewna Śnieżka to pierwszy pełnometrażowy film animowany Disneya. Opowieść weszła na ekrany w 1937 roku i była inspirowana baśniami braci Grimm. Opowieść śledzi losy tytułowej królewny, której okrutna macocha zazdrości urody. Królowa nakazuje myśliwemu zabić Śnieżkę, a ta, podczas ucieczki, natrafia na tajemniczą chatę zamieszkiwaną przez krasnoludki, w której znajduje zchronienie.