Unreal Engine 5 zapowiedziany! Pierwsza prezentacja odbyła się na Playstation 5!

    Do tej pory to Microsoft prowadził w rywalizacji związanej z promowaniem nadchodzących konsol nowej generacji. Wygląda jednak na to, że Sony zrobiło własnie poważny krok w kierunku przejęcia pałeczki.

    Jeżeli wszystko pójdzie po myśli Microsoftu i Sony, to już w tym roku otrzymamy możliwość przetestowania konsol nowej generacji. XBOX Series X i Playstation 5 rozpalają wyobraźnię graczy, jednak jak do tej pory to Microsoft pokazał najwięcej w kwestii tego, czego tak naprawdę możemy się po nowej platformie spodziewać. Konkurent na chwilę obecną zaprezentował jedynie wygląd i niektóre funkcje nowego pada DualSense. Wygląda jednak na to, że po dzisiejszej prezentacji wszystko może się zmienić. Epic zapowiedział właśnie powstanie nowej wersji swojego słynnego silnika graficznego, a jego prezentacja odbyła się właśnie na konsoli Sony. 

    Unreal Engine 5 zadebiutuje dopiero w przyszłym roku, jednak zaprezentowany materiał wyraźnie pokazuje, jak wielką uwagę twórcy przywiązują do maksymalnego wykorzystania możliwości nowoczesnych konsol i komputerów. Szczególnie widać to w kwestii detali i oświetlenia. Niestety nie wiemy, czy Epic zdecyduje się z czasem uczynić z niego pełnoprawną grę, czy też pozostawi je w takiej formie, jakiej istnieje obecnie. Gracze bardzo szybko wyrazili swoje nadzieje potencjalnym rozwinięciem tego projektu, jednak podobne zaintresowanie swego czasu wzbudziła prezentacja "Samarytanin", która pokazywała możliwości silnika Unreal Engine 3. Jak dobrze wiemy, projekt nie doczekał się rozwinięcia. 

    Dema technologiczne Unreala 5, a także poprzednich dwóch odsłon znajdziecie poniżej.

    Unreal 5

    Unreal 4 "Infiltracja"

    Unreal 3 "Samarytanin"

    Jak wiadomo, nie zawsze tego typu materiały oddają rzeczywistość, ale jesteśmy naprawdę ciekawi, jak Unreal Engine 5 sprawdzi się w pierwszych grach. Jeżeli faktycznie tak dobrze, jak na powyższej prezentacji, to już się nie możemy doczekać pierwszych egzemplarzy recenzenckich.