W sieci pojawił się nowy gameplay z anulowanego "StarCraft: Ghost"

    Pierwsza zapowiedź "StarCraft: Ghost" rozpaliła wyobraźnię fanów jednej z najpopularniejszych strategii czasu rzeczywistego. Osadzona w uniwersum StarCrafta, a jednocześnie przynosząca zupełnie inny model rozgrywki produkcja została jednak po wielu latach prac anulowana. W sieci pojawił się nowy materiał pokazujący, jak mogła się prezentować ta gra.

    "StarCraft: Ghost" został zapowiedziany w 2002 roku i z miejsca spotkał się z ogromnym entuzjazmem graczy. Produkcja miała zabrać nas do świata znanego ze strategi, tym razem jednak ograniczając nasze poczynania do sterowania jedną bohaterką. Nova, czyli tytułowy "duch", miała otrzymać szereg misji, które wymagałyby od gracza nie tylko celnego oka, ale także korzystania z umiejętności znanych nam z typowych skradanek. Niestety lata mijały, a wokół tytułu nic się praktycznie nie działo. Gdy w 2006 roku Blizzard ogłosił, że bezterminowo wstrzymuje prace nad grą, mało kto wierzył, że "StarCraft: Ghost" jeszcze kiedykolwiek ujrzy światło dzienne. Ostatecznie nadzieje fanów zostały pogrzebane w 2014 roku, gdy Mike Morhaime, prezes Blizzarda, potwierdził, że gra została anulowana. Jak się jednak okazuje, komuś udało się dostać do wczesnej wersji produkcji i w sieci zaczynają pojawiać się wysokiej jakości gameplay'e pokazujące, jak tytuł mógł wyglądać.

    Blizzard zareagował dość szybko i spora część nagrań zdążyła już zniknąć z sieci, jednak w dalszym ciągu można natknąć się na kilka materiałów, na których wyraźnie widzimy jak wyglądało menu czy choćby sama rozgrywka polegająca na skradaniu, strzelaniu i przeszukiwaniu ciał. Całkiem możliwe, że z czasem pojawią się także i inne filmiki, gdyż wyciek najprawdopodobniej nastąpił za sprawą sprzedanego devkitu pierwszego XBOXa, na którego dysku znajdowała się ta wersja gry. Jeżeli Blizzardowi nie uda się ustalić nowego właściciela, to już wkrótce o anulowanym tytule możemy dowiedzieć się znacznie więcej.

    Warto także zwrócić uwagę na fakt, że "StarCraft: Ghost" prezentuje się naprawdę dobrze, a jest to jedynie wczesna wersja produkcji. Trochę szkoda, że nie dane nam będzie poznać go w pełnej krasie.