Warner Bros. chce zbudować spójne uniwersum gier DC? Seria Arkham doczeka się restartu?

    O tym, że studio WB Montreal pracuje nad nową produkcją o Mrocznym Rycerzu słyszymy od dawna. Jak się okazuje, gra może stać się pierwszym z elementów o wiele większej układanki, a jednocześnie doprowadzić do "miękkiego" rebootu znanego nam z produkcji studia Rocksteady uniwersum.

    Wspólne uniwersa filmowe nie są niczym nowym. Największy udział w tym rynku ma obecnie Marvel, który przez ostatnie lata skrupulatnie budował ogromne Marvel Cinematic Universe. Konkurencja w postaci DC także chciała osiągnąć coś podobnego, jednak spora część ich filmów spotkała się raczej z krytyką widzów. Czy jednak jest szansa na to by podobny zabieg miał miejsce w świecie gier? Czy możemy otrzymać szereg produkcji o superbohaterach, które doprowadzą nas do kulminacyjnej, wspólnej historii? Najnowsze plotki każą sądzić, że tak!

    Nowych rewelacji dostarcza nam serwis Geeks WorldWide, który powołując się na swoich informatorów oznajmił, że nowa gra o Batmanie nie tylko jest w produkcji, ale przyniesie ze sobą sporą rewolucję. Produkcja miałaby zadebiutować już tej jesieni, a graczom dane będzie wcielić się nie tylko w Batmana, ale także inne postaci z jego otoczenia. Najważniejszą jednak informacją jest ogłoszenie sugerujące, że tytuł będzie "miękkim rebootem" serii Arkham, a celem tego zabiegu będzie przygotowanie gruntu pod produkcje dotyczące innych superbohaterów. Od dawna mówi się o potencjalnej grze o Supermanie, której twórcami miałoby być studio Rocksteady (twórcy serii Arkham) i to właśnie ta gra miałaby być kolejnym elementem wspólnego świata. Czy w razie sukcesu takiego growego uniwersum możemy liczyć na wielki finał w postaci "Ligi Sprawiedliwości"? Wszystko jest możliwe.

    Warner Bros. chwilowo nie potwierdza takiego obrotu spraw, jednak jeśli przecieki są prawdziwe, to już wkrótce powinniśmy otrzymać pierwsze, oficjalne informacje na ten temat.