Wiedźmin otrzyma serial animowany?

    Końcówka roku z pewnością będzie należała do Wiedźminów. Już w listopadzie swoją premierę będzie mieć fanowski film "Pół Wieku Poezji Później", którego nasz serwis jest patronem medialnym, a najprawdopodobniej w grudniu otrzymamy realizowany przez Netfliksa serial aktorski. Czy jednak na horyzoncie majaczy kolejny projekt z tego uniwersum?

    Nie da się ukryć, że twórczość Andrzeja Sapkowskiego stała się bardzo gorącym i pożądanym towarem. Stworzona na bazie wykreowanego przez niego uniwersum seria gier jest prawdziwym hitem, a już wkrótce na ekranach ujrzymy realizowany dla Netfliksa serial w którym w rolę Geralta z Rivii wciela się Henry Cavill. Najnowsze informacje każą nam jednak sądzić, że na tym się nie skończy i serwis już pracuje nad kolejnym dziełem rozgrywającym się w tym świecie. Tym razem ma to być jednak serial animowany.

    Źródłem plotek jest serwis recapped, który swego czasu jako pierwszy podał informacje o tym, że Henry Cavill wcieli się w głównego bohatera powstającego właśnie Wiedźmina. Zdaniem tamtejszej redakcji, Netflix ma już za sobą casting, w którym poszukiwał aktorów mogących podkładać głosy w serialu animowanym. Potwierdzeniem tych słów ma być aktualizacja CV aktorki Heleny Klaus, która zamieściła informacje o podkładaniu głosu w serialowym Wiedźminie.

    O czym z kolei miałaby opowiadać nowa produkcja? Podobno ma się skupiać na losie bohaterów pobocznych. Warto jednak zaznaczyć, że Netflix w dalszym ciągu nie potwierdził zamiaru realizacji tego projektu, tak więc musimy się jeszcze wstrzymać z otwieraniem szampana.

    Foto: "Wiedźmin 2: Zabójcy królów"