Wiedźmin przerobiony na sitcom?

    Dla wielu z Was tytuł tego newsa wyda się dziwny. Wszak polska próba ekranizacji Wiedźmina przez wielu uważana jest za prawdziwą komedię pomyłek (choć określenie tragedia zdecydowanie lepiej pasuje). Jak się jednak okazuje, ktoś postanowił przerobić filmową przygodę Geralta z Rivii na prawdziwy sitcom. Jak się prezentuje efekt tych prac?

    Trwający niespełna trzy minuty materiał wytyka bardzo wiele błędów, jakie zostały popełnione przy realizacji kinowego widowiska. Wystarczyło jedynie trochę zmodyfikować ścieżkę dźwiękową oryginalnego "Wiedźmina" by uczynić z niego coś na wzór popularnych sitcomów, w których co chwilę słyszymy podkładany przez producentów śmiech. Najlepiej zabieg ten wypadł w przypadku smoka, który jak wiemy, dziełem sztuki nie był.

    Jak myślicie, taka forma wyszłaby naszemu rodzimemu dziełu na dobre?

    Jeżeli natomiast nie możecie się doczekać premiery produkcji, która wymaże złe wrażenia wywołane polskim "Wiedźminem" to przypominamy, że w tym roku czekają nas aż dwie premiery związane z tym uniwersum! Pierwsza będzie miała miejsce już 31 listopada. Wtedy właśnie zadebiutuje w sieci film "Pół Wieku Poezji Później" nad którym nasz serwis ma patronat medialny, a miesiąc później na Netfliksie będziemy mieli okazję sprawdzić, jak Henry Cavill poradził sobie z rolą Geralta z Rivii.

    W produkcji z 2001 roku wystąpili: Michał Żebrowski (Geralt z Rivii), Zbigniew Zamachowski (Jaskier), Maciej Kozłowski (Gwido / Falvick), Grażyna Wolszczak (Yennefer), Ewa Wiśniewska (Calanthe, królowa Cintry) i Andrzej Chyra (Borch Trzy Kawki). Zbigniew Zamachowski powróci do swojej roli we wspomnianym już filmie "Pół Wieku Poezji Później".