"The Witcher RPG" z darmowym starterem!

  Jeżeli jesteście fanami Wiedźmina, a przy okazji interesują was papierowe gry RPG, to mamy dla Was naprawdę świetną wiadomość! Wydawnictwo Copernicus Corporation postanowiło przygotować starter do gry, który możecie pobrać zupełnie za darmo!

  "The Witcher RPG" to produkcja, która została stworzona przy współpracy CD Projekt RED z R. Talsorian Games. Światową premierę miała 2 sierpnia na GenConie – konwencie dla fanów gier planszowych i fabularnych, który odbył się w Indianapolis. Już w zeszłym roku informowaliśmy Was o planach wydania jej w naszym kraju. Zadania tego podjęło się wydawnictwo Copernicus. Nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery, jednak już teraz mamy okazję przekonać się, czego tak właściwie możemy po Wiedźminie oczekiwać.

  Dostępny na stronie wydawnictwa bezpłatny starter to 48 stron opisów świata, podstaw tworzenia bohaterów i omówienie systemu walki. Materiał zawiera w sobie także krótką przygodę, którą można rozegrać z przyjaciółmi i tym samym zapoznać się nieco lepiej z mechaniką rozgrywki. Poniżej znajdziecie oficjalny opis ze strony wydawcy.

  Czy chcieliście kiedyś zagrać bardem o swadzie Jaskra, czarodziejką upartą jak Yennefer, krasnoludem zadziornym jak Zoltan czy wiedźminem podobnym do Geralta? Zatem zanurzcie się w świat zdrad, niegodziwości i intryg, w czas miecza i topora, ale też przyjaźni silniejszej niż stal, miłości mocniejszej od magii i aktów bohaterstwa rodzących się ze zwykłej ludzkiej przyzwoitości. W tym starterze znajdziecie wszystko, czego potrzebujecie na początek gry, w tym opis świata, skróconą mechanikę, uproszczone tworzenie postaci i krótką wprowadzającą przygodę, będącą wstępem do kampanii szykowanej przez Copernicus Corporation!

  Starter możecie pobrać w tym miejscu.

  Data premiery polskiej edycji nie została jeszcze sprecyzowana. Wiemy jedynie, że gra ma się ukazać w tym roku.