Współpracował z Guns N' Roses, a teraz przygotuje muzykę do "Cyberpunk 2077"?

  "Cyberpunk 2077" naszego rodzimego studia CD Projekt Red powstaje już od kilku lat, jednak jak do tej pory niewiele się o projekcie dowiedzieliśmy. Od czasu wypuszczenia pięć lat temu pierwszego trailera, studio milczy jak zaklęte. Wydaje się jednak, że już wkrótce zaczną napływać do nas nowe, konkretne informacje na temat tej ambitnie zapowiadającej się gry RPG. Jedną z nich już z resztą mamy, poznaliśmy nazwiska osób, które przygotują muzykę do gry.

  Bryan "Brain" Kei Mantia, amerykański perkusista, który współpracował z takimi grupami muzycznymi i wykonawcami jak: Giant Robot czy Guns N' Roses potwierdził niedawno w wywiadzie dla Audified, że został zaangażowany do przygotowania muzyki dla gry "Cyberpunk 2077". Współpracować z nim będzie Melissa Reese, która w 2016 roku dołączyła jako klawiszowiec do Guns N' Roses.

  Ten projekt będzie dla mnie małym wyzwaniem ponieważ deweloper szuka muzyki, która nigdy wcześniej nie była przez nikogo słyszana. Być może brzmi to trochę bez sensu, ale szukają czegoś, co mogłoby faktycznie powstać w 2077 roku... Postanowiłem się w to zagłębić, gdyż naprawdę kocham "Biały szum*" i widzę w nim kierunek dla muzyki mającej powstać za 60 lat. Po prostu wszystko, co mieści się w zakresie ludzkiego słuchu (20Hz-20kHz)... Tak czy inaczej, podoba mi się eksperymentowanie przy tym projekcie!!!

  O samej produkcji nie wiemy niestety zbyt wiele. Po sieci krążą plotki, jakoby jej prezentacja miała się odbyć podczas tegorocznych targów E3. Nie została jednak przez nikogo potwierdzona.

  Poniżej możecie przypomnieć sobie pierwszy trailer.

  *Biały szum - rodzaj szumu akustycznego o całkowicie płaskim widmie; nazwa wyprowadzona przez analogię do widma optycznego fali elektromagnetycznej: światło białe to de facto szum elektromagnetyczny mieszaniny wszystkich możliwych barw o całkowicie płaskim widmie w zakresie widzialnym [Źródło: Wikipedia]