Sonic

Do sieci wyciekł potencjalny zarys fabuły drugiej części przygód Sonica. Możemy się z niego dowiedzieć, że doktor Robotnik zyska nowego sojusznika. 

Mieliśmy już okazję zapoznać się z kilkoma newsami dotyczącymi prac nad filmem Sonic the Hedgehog 2, ale do tej pory nie zdradzały one na czym tak właściwie ma się skupić fabuła widowiska. Mogliśmy się jedynie domyślać, że doktor Robotnik znajdzie jakiś sposób aby powrócić na Ziemię i raz jeszcze stanąć na drodze naszego superszybkiego bohatera.

Za pośrednictwem serwisu IGN udało nam się jednak poznać potencjalny zarys fabularny, który rzuca nam nieco więcej światła na to, czego tak naprawdę możemy się spodziewać i jaką rolę w produkcji odegra kolejna postać ze świata Sonica, czyli Knuckles.

Po osiedleniu się w Green Hills, Sonic czuje się zdecydowanie bardziej swobodnie, a Tom i Maddie zgadzają się zostawić go w domu podczas wyjazdu na wakacje. W trakcie ich nieobecności powraca jednak doktor Robotnik, tym razem z nowym partnerem, Knucklesem. Ich celem jest odnalezienie szmaragdu, który ma moc zarówno budowania, jak i niszczenia cywilizacji. Sonic łączy siły z Tailsem i razem wyruszają w podróż, aby znaleźć szmaragd, zanim wpadnie w niepowołane ręce.

Knuckles

Zaprezentowany opis pokrywałby się z historią znaną nam z gier. Tam też Knuckles początkowo chciałby pokonać Sonica, jednak ostatecznie stanął po stronie naszego protagonisty. Czy tak będzie w filmie? Przekonamy się w przyszłym roku.

Sonic the Hedgehog 2 ma mieć swoją premierę 8 kwietnia 2022 roku.