Ciekawostki

  Maraton filmów Marvela z szansą na zdobycie 1000 dolarów?!

  Na chwilę obecną ukazało się w sumie 21 filmów wchodzących w skład MCU. Tegoroczna premiera "Kapitan Marvel" pozwoliła wprowadzić do uniwersum kolejną bohaterkę, która z całą pewnością odegra wielką rolę w "Avengers: Endgame", czyli nadchodzącej kulminacji tej trwającej już jedenastu lat historii. Jubileusz całkiem konkretny, warto by więc się do niego odpowiednio przygotować, np. przypomnieć sobie poprzednie widowiska z serii.

  Zabawka zdradza prawdziwą tożsamość towarzysza Kapitan Marvel?

  Pojawiający się w trailerach "Kapitan Marvel" kot jest źródłem wielu teorii, które już wkrótce będziemy mogli zweryfikować. Niektórzy twierdzą, że to on pozbawił Nicka Fury'ego oka, inni natomiast obstawiają, że jest kosmitą, przedstawicielem niezwykle niebezpiecznej rasy Flerkenów. Oczywiście obie teorie mogą się potwierdzić lub nie, jednak ta druga zyskała właśnie pewne potwierdzenie w zabawce, która trafiła do sprzedaży. Poniżej możecie przyjrzeć się zdjęciu. Prawda, że uroczy?

  Tytuł Wrzesińskiego Mistrza Polskiej Ortografii trafił w ręce naszej redaktorki!

  W tym roku odbyła się XVI edycja Wrzesińskiego dyktanda, którego organizatorem są: Stowarzyszenie Twórczości Teatralnej Akt, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Września, a także Szkoła Podstawowa nr 6 we Wrześni. Tym razem z tekstem przygotowanym przez znanego językoznawcę i członka Rady Języka Polskiego, profesora Andrzeja Markowskiego, zmierzyła się nasza redaktorka, Anna Tess Gołębiowska-Kmieciak. Pomimo dość silnej konkurencji — w dyktandzie brało udział ponad 200 osób — udało jej się zająć pierwsze miejsce w kategorii "wrześnian"! Serdecznie gratulujemy!

  Rusza Eskarda Star Wars.pl!

  W październikowo-listopadowym boxie Eskadry znajdziesz dwie koszulki:
  Unikalną koszulkę miesiąca Eskadry starwars.pl – Sith Happens i losową licencjonowaną koszulkę Star Wars
  Obydwie koszulki oczywiście w wybranym przez was kroju i rozmiarze.
  W zależności od wybranej Eskadry, losowa koszulka będzie odpowiadała Jasnej lub Ciemnej Strony Mocy.
  W boxie znajdziesz również:
  Losowy licencjonowany breloczek Star Wars odpowiadający Jasnej lub Ciemnej Strony Mocy
  Vlepkę wybranej Eskadry oraz naklejkę starwars.pl

  Pełna lista tytułów PS Classic

  Konsola w wersji mini zadebiutuje 3 grudnia i przyniesie ze sobą szereg ulubionych i klasycznych tytułów franczyzy. Lista jest dość standardowa, jeśli chodzi o klasyczne tytuły PlayStation i dla większości graczy nie będzie żadnym zaskoczeniem. Z pewnością możemy na niej znaleźć kilka klasyków jak choćby "Twisted Metal" i "Resident Evil: Director's Cut", oraz kilka pozycji mniej znanych, np. "Battle Arena Toshinden".

  Trochę szkoda, że pewne kultowe wręcz pozycje na wspomnianej liście się nie znalazły - mnie osobiście doskwiera w tym wypadku brak "Gran Turismo".

  Breaking news: naukowcy mają dowód na istnienie wody w stanie ciekłym na Marsie!

  Naukowcy już od dawna podejrzewali, że na Marsie mogła istnieć kiedyś woda w stanie ciekłym, ale dopiero teraz udało się odkryć jej ślady (i nie tylko!) i to na aż tak wielką skalę! Najnowsze badania pokazują wyraźnie, że kiedyś Mars pokrywały liczne akweny. Zmiany na powierzchni planety zaczęły postępować ze względu przekształcanie się klimatu.

  Gal Gadot jako Wonder Woman pojawiła się w... szpitalu

  Dzieci kochają superbohaterów. Już wielokrotnie słyszeliśmy o akcjach podczas których mali pacjenci spotykali w szpitalach swoich ulubieńców. Taka wizyta pomagała im znieść trudności wynikające z leczenia, a często bywała wręcz niesamowitą dawką pozytywnej energii. Tym razem z podobną inicjatywą wyszła Gal Gadot. Aktorka postanowiła zrobić sobie przerwę na planie "Wonder Woman 1984" i w jej trakcie odwiedzić pobliski szpital.

  Kaylee wzywa browncoatów do walki z Trumpem!

  Choć tamto prawodawstwo nas nie dotyczy, możemy wesprzeć sprawę ważną dla aktorki lub po prostu zdobyć przy okazji ciekawą koszulkę. Kaylee mówi, że tak właśnie robią prawdziwi big damn heroes. I zapewnia, że „no power in the 'verse can stop us” (żadna siła we wszechświecie nie może nas powstrzymać), jak mówiła River Tam (grana przez Summer Glau).

  Epidemia Zombie ogarnia nasz kraj!

  "Smartfonowi zombie" to krótki filmik, który swoim klimatem nawiązuje do popularnych produkcji o Zombie. Tym razem jednak nie spotkamy żądnych naszych mózgów istot rodem z horrorów, a istoty pragnące posiąść nasze smartfony! Kampania celuje bowiem do osób, które do tego stopnia skupiają się na wirtualnym świecie, że całkowicie zapominają o tym realnym. W efekcie takiego działania dochodzi do wypadków, które często kończą się śmiercią.

  Andrzej Sapkowski ma dzisiaj urodziny!

  Mało jest twórców, którzy mogą pochwalić się tak wielkimi sukcesami. Postać Geralta z Rivii znana jest obecnie na całym świecie, a to właśnie seria książek o Wiedźminie stała się jednym z kamieni milowych w polskiej fantastyce. Andrzej Sapkowski nie spoczął jednak na jednej serii i udowodnił, że lubi eksperymentować z różnymi realiami.

  Strony