Filmy

  "Liga Sprawiedliwości" Zacka Snydera ujrzy światło dzienne!

  Debiutująca w 2017 roku "Liga Sprawiedliwości" okazała się filmem naprawdę słabym, który bardzo szybko został przez widzów i krytyków praktycznie zrównany z ziemią. Zastanawiano się wówczas, czy DC ma jeszcze jakiekolwiek szansę na zbudowanie solidnego uniwersum. Bardzo szybko okazało się jednak, że produkcja pierwotnie miała wyglądać zupełnie inaczej, a finalny produkt, jaki otrzymaliśmy był tak naprawdę mocno pociętą i pozmienianą przez Jossa Whedona namiastką oryginału.

  "(Nie)Sprawna" z kolejnymi, prestiżowymi nagrodami!

  Z całą pewnością ekipa realizująca film ma powody do dumy. Już jakiś czas temu informowaliśmy Was o sukcesie "(Nie)Sprawnej" na festiwalu filmowym Independent Shorts Awards!, a teraz możemy dodać, że lista nagród i wyróżnień bardzo się od tego czasu powiększyła! Na chwilę obecną obraz zgarnął aż 10 nagród i dwie nominacje. Jest to naprawdę świetny wynik, którego gratulujemy! Poniżej znajdziecie tabelkę z pełną rozpiską nagród.

  Nagrody

  Sukces "(Nie)Sprawnej" na festiwalu filmowym Independent Shorts Awards! To jednak nie koniec dobrych wieści!

  "(Nie)Sprawna" to drugi projekt Adama Nowaka, prezentujący nam przyszłość, w której androidy do złudzenia przypominają ludzi, lecz wciąż pozostają ich wyłączną własnością. Prace nad filmem właśnie się zakończyły, a my przy okazji dowiedzieliśmy się, że produkcja została nagrodzona Złotym odznaczeniem w prestiżowym festiwalu Independent Shorts Awards! w kategorii na najlepszy krótkometrażowy film Sci-Fi. Oznacza to, że film zajął drugie miejsce (najwyższe odznaczenie to Platyna), a jak się okazało, rywalizował z produkcjami aż z 28 krajów.

  Sophie Turner chciałaby powrócić do roli Jean Grey

  Ostatnie dwa filmy o X-Menach okazały się prawdziwym rozczarowaniem. "X-Men: Apokalips" był średniakiem, którego z pewnością nie ratował scenariusz, ani też kolejne nieścisłości wprowadzone do budowanego przez Fox uniwersum mutantów. Prawdziwą katastrofą była natomiast ostatnia produkcja, czyli "Mroczna Phoenix". Kolejne, ogromne wręcz nieścisłości, brak pomysłu na historię czy momentami bardzo naciągane rozwiązania fabularne były tylko czubkiem góry lodowej problemów, jakie trapiły ten film.

  Jesse Eisenberg nie chce wydania "Ligi Sprawiedliwości" w wersji Zacka Snydera?

  "Liga Sprawiedliwości" okazała się prawdziwym rozczarowaniem. Film, za którego produkcję początkowo odpowiadał Zack Snyder, w pewnym momencie przeszedł w ręce Jossa Whedona. Wszystko z powodu rodzinnej tragedii, która dotknęła tego pierwszego. Niestety wprowadzone poprawki (mówi się o zmianach sięgających nawet 60% w stosunku do oryginalnego materiału) sprawiły, że produkcja, która finalnie zadebiutowała w kinach była nie tylko w wielu momentach niespójna, ale przede wszystkim nie oddawała nawet po części tego, czego spodziewali się fani.

  James Gunn musiał walczyć, by obsadzić Dave'a Bautistę jako Draxa?

  Ekranizacja "Strażników Galaktyki" była wielkim ryzykiem dla rozwijającego się Marvel Cinematic Universe. Niezbyt znana grupa superbohaterów, która w dodatku miała zabrać widzów w nowe, jeszcze nie eksplorowane na ekranie rejony komiksowego świata przez wielu uważana była za potencjalną finansową klapę. Jak się jednak okazało, film nie tylko stał się prawdziwym sukcesem, ale także zaprezentował nam szereg ciekawych i oryginalnych postaci wśród których warto wymienić Draxa Niszczyciela. Rolę tę pierwotnie miał obsadzić Jason Momoa, jednak aktor nie dogadał się ze studiem w kwestii finansów.

  "Wojna Gwiazd" dostępna w sieci za darmo!

  Pod koniec 2018 roku mieliśmy okazję uczestniczyć w premierze wyjątkowego filmu dokumentalnego. Trwający półtorej godziny seans w kinie Rialto w Poznaniu zabrał nas w sentymentalną podróż do czasów PRL-u, a konkretniej lat, w których zaczęła rodzić się w mieszkańcach naszego kraju wielka pasja do Gwiezdnych wojen. Twórcy zjeździli prawie całą Polskę w poszukiwaniu osób, które aktywnie przyczyniły się do rozwoju tej tematyki. Wykazali się przy tym naprawdę wielkim zaangażowaniem, gdyż udało im się dotrzeć do materiałów i wspomnień, o których wielu już zdążyło zapomnieć.

  "(Nie)Sprawna", czyli kolejny etap w budowaniu polskiego uniwersum Sci-Fi movies!

  Dwudziestego lutego mieliśmy okazję gościć na premierowym pokazie filmu "Angel.A". Już wtedy wiedzieliśmy, że na jednym widowisku się nie skończy. Ekipa Adama Nowaka pracowała intensywnie nad kolejnym projektem pierwotnie zapowiedzianym jako "Eva". Z czasem tytuł uległ zmianie i obecnie brzmi "(Nie)Sprawna". Film wkroczył niedawno w okres postprodukcji, a to z kolei oznacza, że prace nad nim powoli zmierzają ku końcowi.

  Panująca pandemia koronowirusa SARS-CoV-2 wymusiła na twórcach uniwersum zmianę planów.

  "Joker" powróci do kin z muzyką na żywo? Tak, ale niestety tylko w dwóch krajach

  Już tej wiosny do wybranych kin w Wielkiej Brytanii i Irlandii powróci głośne widowisko Todda Phillipsa. "Joker" zebrał naprawdę świetne recenzje, a teraz widzowie będą mieli okazję zobaczyć w bardzo atrakcyjnym wydaniu bo z muzyką graną na żywo! Z faktu tego szczególnie cieszy się Hildura Guðnadóttir, kompozytor ścieżki dźwiękowej, który postanowił w kilku słowach odnieść się do tego pomysłu.

  Zakończenie filmu "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" miało wyglądać inaczej? Aktor komentuje!

  Nowa trylogia bardzo podzieliła społeczność fanów Gwiezdnych wojen. Niektórym spodobała wizja zaprezentowana przez twórców, inni natomiast mieli pretensje o kierunek, w jakim podążyły te produkcje. Jednym z podstawowych zarzutów, który pojawił się przy okazji premiery "Skywalker. Odrodzenie" były z całą pewnością nieścisłości nie tylko odnoszące się do poprzednich produkcji, ale także te, które pojawiały się w obrębie samego filmu. Widzowie zwrócili szczególnie uwagę na zakończenie, które momentami wyglądało tak, jakby wprowadzano do niego na ostatnią chwilę jakieś poprawki.

  Strony