Filmy

  Czarna Wdowa na nowym plakacie!

  Odbywający się właśnie w Brazylii konwent przyniósł nam sporo ciekawych informacji dotyczących powstających właśnie filmów. Nie inaczej mogło być w kwestii Marvel Cinematic Universe i produkcji, które ukażą się w kinach już w przyszłym roku. Jednym z gorących tematów było spotkanie dotyczące filmu o Czarnej Wdowie, na którym fani mogli zobaczyć niepublikowane wcześniej fragmenty widowiska. Materiały potwierdziły wcześniejsze spekulacje, jakoby Red Guardian (David Harbour) i Melina (Rachel Weisz) byli kiedyś małżeństwem.

  Maggie Smith nie była zadowolona ze swojego występu w Harrym Potterze?

  U większości widzów Maggie Smith będzie budziła skojarzenia z graną przez siebie Minervą McGonagall. Aktorka wcieliła się w dość surową, wymagającą, a jednocześnie niezwykle pozytywną nauczycielkę pracującą w Hogwarcie, która z całą pewnością stała się jedną z ikonicznych postaci w serii filmów o przygodach młodego czarodzieja.Jak się jednak okazuje, Smith nie jest zadowolona ze swojego występu. Wspomniała o tym w jednym z ostatnich wywiadów przy okazji wskazując jeszcze jedną produkcję, która nie dała jej satysfakcji.

  Pierwszy trailer "Wonder Woman 1984" zadebiutował w sieci!

  Pierwsza zapowiedź kontynuacji przeboju z 2017 roku pojawiła się w sieci i na chwilę obecną zbiera bardzo dobre oceny od fanów. Materiał co prawda nie zdradza nam zbyt wielu szczegółów, jednak pozwala dostrzec kilka ciekawostek dotyczących zbliżającego się filmu. Czy część druga okaże się przynajmniej tak dobra, jak jedynka? Tego dowiemy się za mniej więcej pół roku. Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z trailerem, który znajdziecie poniżej.

  Premiera "Pół Wieku Poezji Później" już dzisiaj!

  “Pół Wieku Poezji Później” (ang. Alzur’s Legacy) to fanowski film pełnometrażowy (około 103 min) inspirowany “Wiedźmińską Sagą” Andrzeja Sapkowskiego. Produkcja jest realizowana od czterech lat przez niezależną grupę filmową złożoną z osób z Polski na co dzień pracujących przy produkcji filmowej, telewizyjnej, teatralnej oraz w branży gier wideo.

  Kolejna część "Planety małp" powstanie?

  Po nieudanym widowisku z 2001 roku za którego reżyserię odpowiadał Tim Burton, mało kto się spodziewał, że studio 20th Century Fox postanowi raz jeszcze powrócić do świata, w którym małpy przejęły władzę na Ziemi. Na taki krok faktycznie musieliśmy trochę poczekać. Dokładnie 10 lat później do kin trafiła "Geneza planety małp", która nie tylko spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem, ale także dała początek nowej serii w skład której wchodzą obecnie trzy filmy. Premiera ostatniego obrazu przyniosła pytania o przyszłość. Czy powstanie część czwarta? Czy Matt Reeves powróci jako reżyser?

  Pierwszy teaser trailer "Czarnej Wdowy" zadebiutował w sieci!

  O powstaniu filmu poświęconego jednej z najsłynniejszych bohaterek Marvela mówiło się już od czasu debiutu Natashy Romanoff w drugiej części Iron Mana. Sporo czasu musiało jednak upłynąć, nim "Czarna Wdowa" w końcu otrzymała zielone światło. Pierwsza zapowiedź jej solowego występu z powinna zadowolić widzów, którzy z napięciem wyczekiwali pierwszych, oficjalnych materiałów promocyjnych. Teaser daje nam pewien przedsmak tego, co nas czeka, a jednocześnie nie zdradza zbyt wielu informacji o samym filmie.

  Joker otrzyma sequel? Philips da początek nowemu uniwersum DC? Sprzeczne informacje pojawiają się w sieci!

  Premiera "Jokera" w reżyserii Todda Phillipsa udowodniła, że widzowie bardzo chętnie decydują się na ekranizacje komiksowe tworzone z myślą o starszych odbiorcach. Film o Księciu Zbrodni Gotham zgarnął na całym świecie już ponad miliard dolarów, a to z kolei otwiera mu drogę do potencjalnej kontynuacji. Co prawda dzieło miało być początkowo zamkniętą historią, jednak z całą pewnością Warner Bros. nie obraziłoby się, gdyby Philips zdecydował się rozpocząć prace nad sequelem. Zdaniem dziennikarzy The Hollywood Reporter, pierwsze, poważne kroki już poczyniono.

  Trzy projekty Quentina Tarantino

  Możemy spodziewać się książki, sztuki teatralnej i serialu. A dokładniej, plany napisania książki reżyser "Pulp Fiction", "Kill Billa" czy "Django" zapowiedział już wcześniej. Teraz dowiedzieliśmy się, że pisaniu oddał się pomiędzy stworzeniem scenariusza do "Pewnego razu... w Hollywood" a przystąpieniem do zdjęć.

  Jak mogło wyglądać "Avengers: Endgame"? Prezentujemy dwie sceny wycięte z produkcji

  W pracy nad chyba każdą produkcją filmową koncepcje ulegają zmianie. Pewne sceny zostają wycięte na etapie montażu, inne z kolei zastępowane są dokręconymi, alternatywnymi ujęciami. Teraz Disney ujawnił dwa wątki wycięte z "Avengers: Endgame".

  Pierwszy materiał rozgrywa się na Vormirze. To miejsce, w którym zginęła Natasza Romanow znana też jako Czarna Wdowa. W tej wersji filmu Natasza także ginie, ale dochodzi do tego w zupełnie innych okolicznościach.

  Asterix doczeka się kolejnego filmu aktorskiego!

  Rok 1999 przyniósł nam premierę filmu "Asterix kontra Cezar". Obraz spotkał się z dość ciepłym przyjęciem ze strony publiczności i bardzo szybko padła decyzja o realizacji kolejnej części, której premierę wyznaczono na 2002 rok. "Asterix i Obelix: Misja Kleopatra" okazał się godną kontynuacją, przez wielu z resztą określaną mianem lepszej od części pierwszej. Niestety, kolejne próby kontynuowania serii w tej formie okazały się dość kiepskie. Nasz bohater wziął udział w Olimpiadzie, wyruszył także do Brytanii i wydawać by się mogło, że na tym zakończą się jego przygody.

  Strony