Filmy

  Scenarzysta animowanego Aladyna ma żal do Disneya

  Z poniższego wpisu możemy dowiedzieć się, że Rossio ma pretensje do Disneya o to, że wykorzystano stworzoną przez niego rymowankę bez jego wiedzy, a także nie zaproponowano mu w zamian żadnej zapłaty. Scenarzysta stworzył ją na potrzeby animacji, jednak w jego kontrakcie nie było żadnego zapisu regulującego kwestię potencjalnego późniejszego wykorzystania tego materiału. Z tego powodu powstało zamieszanie, które ostatecznie wyszło niekorzystnie dla scenarzysty.

  Premiera aktorskiej wersji, za którą odpowiada Guy Ritchie, zaplanowana jest na maj 2019 roku.

  Zdjęcia do kontynuacji Doktora Strange'a ruszą jeszcze w tym roku?

  Wydarzenia ukazane w "Avengers: Infinity War" sprawiły, że fani zaczęli zastanawiać się, jak będą wyglądały kolejne filmy wchodzące w skład Marvel Cinematic Universe. Jedną z takich produkcji jest część druga przygód Doktora Strange'a. O planach związanych z filmem mówi się od dawna, jednak Marvel jak ognia unika podawania jakichkolwiek szczegółów. Wygląda jednak na to, że pierwsze konkrety padły właśnie z ust Benedicta Wonga, który oświadczył podczas Fan Expo w Vancouver, że już pod koniec roku trafi na plan kontynuacji tego filmu.

  Pierwszy teaser Aladdina już jest!

  "Aladdin" jest adaptacją historii znanej nam z filmu animowanego, a jego zwiastun ukazuje nam początek przygody naszego bohatera, a także daje może możliwość spojrzenia na miasto Agrabah i Grotę Cudów.

  Pierwotnie film miał ukazać się już w 2016 roku, jednak wytwórnia napotkała na drodze kilka problemów przez co produkcję przesunięto na 2017 rok. Po drodze pojawił się także skandal związany z malowaniem białych aktorów do ról osób o ciemnej karnacji. Disney wydał wówczas oświadczenie w tej sprawie.

  Ile otrzyma Scarlett Johansson za solowy film o Czarnej Wdowie?

  Rewelacji na temat sumy za występ dostarcza nam serwis The Hollywood Reporter. Aktorka za swój udział ma otrzymać 15 milionów dolarów, czyli dokładnie tyle, ile Chris Hemsworth zgarnął za trzecią część Thora, a Chris Evans za "Civil War". Jest to także dowód na to, że Marvel postanowił traktować wszystkich aktorów na równych warunkach bez względu płać.

  Czy James Gunn zapewni sukces kolejnej produkcji od DC?

  Od chwili gdy na światło dzienne wyszły skandaliczne wpisy sprzed lat, kariera Jamesa Gunna zawisła na włosku. Disney zareagował praktycznie od razu i zerwał współpracę z artystą, tym samym chwilowo wstrzymując realizację trzeciej odsłony "Strażników Galaktyki". Fani od razu zaczęli żartować, że sytuację powinno wykorzystać teraz DC i zaangażować Gunna do prac nad którymś z filmów DCEU. Jak się okazuje, taki obrót spraw jest naprawdę realny!

  Co dalej z X-Force?

  X-Force będzie prawdopodobnie ostatnim filmem Marvela, który zostanie wyprodukowany przez Foxa o ile oczywiście projekt w ogóle doczeka się realizacji. Nie trudno zauważyć, że w okół filmu zrobiło się ostatnimi czasy naprawdę cicho, a to nie jest zbyt dobra wróżba w obliczu przejęcia koncernu przez Disneya. Jak wiadomo Dom Myszki Miki ma już swoje plany wobec uniwersum X-Menów. Drew Goddard, który był typowany na reżysera widowiska, postanowił rozwiać niektóre wątpliwości.

  Strony