Gry

  Unreal Engine 5 zapowiedziany! Pierwsza prezentacja odbyła się na Playstation 5!

  Jeżeli wszystko pójdzie po myśli Microsoftu i Sony, to już w tym roku otrzymamy możliwość przetestowania konsol nowej generacji. XBOX Series X i Playstation 5 rozpalają wyobraźnię graczy, jednak jak do tej pory to Microsoft pokazał najwięcej w kwestii tego, czego tak naprawdę możemy się po nowej platformie spodziewać. Konkurent na chwilę obecną zaprezentował jedynie wygląd i niektóre funkcje nowego pada DualSense.

  Pad do Playstation 5 oficjalnie zaprezentowany!

  Już na pierwszy rzut oka widać wyraźną różnicę w stosunku do poprzedniej wersji przeznaczonej dla konsoli Playstation 4. Nowy Dualshock, a raczej DualSense, bo tak się teraz ten pad nazywa, wydaje się większy od swojego poprzednika i kształtem nieco zbliża się do wyglądu pada od XBOXa One. Ma bardziej opływowy kształt, a przyciski są proporcjonalnie mniejsze. Zostały też pozbawione kolorowych akcentów, przez co całość sprawia minimalistyczne wrażenie. Układ przycisków i analogów pozostaje taki sam, jednak kształt znajdującego się na środku touchpada odbiega od tego z Dualshocka 4.

  W sieci pojawił się nowy gameplay z anulowanego "StarCraft: Ghost"

  "StarCraft: Ghost" został zapowiedziany w 2002 roku i z miejsca spotkał się z ogromnym entuzjazmem graczy. Produkcja miała zabrać nas do świata znanego ze strategi, tym razem jednak ograniczając nasze poczynania do sterowania jedną bohaterką. Nova, czyli tytułowy "duch", miała otrzymać szereg misji, które wymagałyby od gracza nie tylko celnego oka, ale także korzystania z umiejętności znanych nam z typowych skradanek. Niestety lata mijały, a wokół tytułu nic się praktycznie nie działo.

  Warner Bros. chce zbudować spójne uniwersum gier DC? Seria Arkham doczeka się restartu?

  Wspólne uniwersa filmowe nie są niczym nowym. Największy udział w tym rynku ma obecnie Marvel, który przez ostatnie lata skrupulatnie budował ogromne Marvel Cinematic Universe. Konkurencja w postaci DC także chciała osiągnąć coś podobnego, jednak spora część ich filmów spotkała się raczej z krytyką widzów. Czy jednak jest szansa na to by podobny zabieg miał miejsce w świecie gier? Czy możemy otrzymać szereg produkcji o superbohaterach, które doprowadzą nas do kulminacyjnej, wspólnej historii? Najnowsze plotki każą sądzić, że tak!

  "Diablo IV" oficjalnie zapowiedziane! Jest pierwszy zwiastun!

  Odbywający się właśnie BlizzCon 2019 przyniósł nam kilka ciekawostek na temat przyszłych produkcji Blizzarda. Bez wątpienia największe emocje wzbudziła zapowiedź czwartej odsłony Diablo, która przy okazji doczekała się także dwóch zwiastunów. Fabularnego, a także prezentującego fragmenty rozgrywki. Trzeba przyznać, że jasno z nich wynika, że seria wraca do korzeni. Warto bowiem przypomnieć, iż trójka dość mocno odbiegała swoim klimatem od tego, do czego przyzwyczaiły nas dwie pierwsze części. Tym razem wyraźnie widać, że studio nie ma zamiaru niczego koloryzować.

  Poznaliśmy datę premiery Wiedźmina 3 na konsoli Nintendo Switch! Jest i nowy trailer!

  "Wiedźmin 3: Edycja kompletna" zawiera w sobie zarówno podstawową wersję gry, jak i wszystkie wydane do niej dodatki. Jest to zatem doskonała okazja dla osób, które nie miały jeszcze styczności z dziełem studia CD Projekt Red by nadrobić zaległości. Poniżej możecie zapoznać się z nowym trailerem gry, jak i czterdziestominutowym gameplayem. Trzeba przyznać, że przenośny Wiedźmin prezentuje się nienajgorzej. Twórcy konwersji musieli co prawda pójść na pewne ustępstwa graficzne, jednak sama rozgrywka będzie dokładnie taka sama, jak na konsolach stacjonarnych i komputerach PC.

  Diablo powrócił... w przeglądarce!

  Blizzard postanowił przyszykować dla swoich fanów niespodziankę i za sprawą firmy Rivsoft przygotował wersję przeglądarkową pierwszej części "Diablo". Tytuł oferuje nam możliwość zagrania na dwóch pierwszych poziomach jedną klasą postaci. Jeżeli natomiast chcielibyście więcej, to konieczne będzie posiadanie fizycznej kopii gry.

  Disney ma zamiar kupić... Activision Blizzard?

  Disney powoli, lecz nieubłaganie staje się liderem pod względem dostarczania na świecie rozrywki. Głośny zakup Marvela, wytwórni Lucasfilm czy późniejsze i jeszcze głośniejsze przejęcie 21 Century Fox sprawiło, że chyba nikt nie ma już wątpliwości na temat tego, że Dom Myszki Miki prowadzi coraz intensywniejszą ekspansję. Czy następną firmą na liście do przejęcia stanie się Activision Blizzard? Jeden z inwestorów uważa, że tak właśnie powinien wyglądać kolejny krok koncernu, gdyż esport może stanowić w najbliższej przyszłości bardzo ważną gałąź rozwoju.

  Plotka: kontynuacja "The Legend of Zelda: Breath of the Wild" trafi do sprzedaży w przyszłym roku?

  Seria "Legend of Zelda" od samego początku związana jest z Nintendo. Pierwsza produkcja spod tego znaku debiutowała jeszcze na konsoli Nintendo NES. Marka przez lata rozwijała się i w 2007 roku otrzymaliśmy najbardziej dopracowany tytuł, którego jakości pozazdrościli gracze preferujący inne platformy.

  Gra "Marvel's Avengers" doczeka się edycji kolekcjonerskiej z figurką Kapitana Ameryki!

  Zapowiedziana już w styczniu 2017 roku produkcja dopiero niedawno doczekała się pierwszego, konkretnego trailera. Poznaliśmy także kilka szczegółów związanych z fabułą dzięki czemu wiemy, że akcja gry nie została osadzona w znanym z filmów lub komiksów świecie. To zupełnie nowa rzeczywistość, w której nasi bohaterowie muszą zmierzyć się z konsekwencjami pewnych wydarzeń, które nadszarpnęły ich wizerunek w oczach społeczeństwa do tego stopnia, że ostatecznie zdecydowali się rozwiązać drużynę.

  Strony