komiksy

  Marvel. Superbohaterki. 65 kobiet, które zmieniły losy wszechświata!

  Poniżej możecie zapoznać się z oficjalnym opisem wydawcy.

  Tego jeszcze nie było! Nadchodzi czas superbohaterek! Poznaj niezwykłe kobiece postacie z Uniwersum Marvela – Kapitan Marvel, Squirrel Girl, She-Hulk, Thor, Black Widow i wiele, wiele innych. Autorka Lorraine Cink przygląda się wyjątkowym i inspirującym historiom kobiet, które ukazują ich odwagę i prawdziwe znaczenie siły.

  Nadciągają Armie Zdobywcy

  Katedra, Fanastyczna Armia i Cykl Arna, to prace, które na zawsze zmieniły oblicze komiksu. To absolutna klasyka, która w ogóle się nie zestarzała. Zachwyca dokładnie tak samo, jak w dniu swojej premiery. Dzięki obsesyjnie szczegółowej kresce, pełnych rozmachu kadrach możemy wybrać się w niezwykłą podróż do fantastycznych światów. Krain rodem z klasyków gatunku fantasy, pełnych niezwykłych budowli, pradawnych tajemnic i kultu zła czającego się w mroku.

  Egmont z zapowiedziami wydawniczymi

  Polscy czytelnicy mieli już okazję zapoznać się z przygodami Daredevila pisanymi przez Briana Michela Bendisa i Eda Brubakera. W styczniu dołączy do nich tom ze scenariuszem Franka Millera. Ciekawą pozycją może być też Doktor Star i Królestwo Straconej Przyszłości ze świata Czarnego Młota. Powrócą również znani i lubiani Deadpool, Ex Machina czy X-meni, ci ostatni nawet w dwóch wersjach.

  Komiksy europejskie:

  Corto Maltese #9: Młodość
  Odyseja Lanfeusta #1

  Marie Severin nie żyje

  Karierę w świecie komiksów rozpoczęła w późnych latach czterdziestych, kiedy dołączyła do EC Comics. Następnie przeniosła się do Atlas Comics, czyli późniejszego Marvela. Stała się wiodącą kolorystką, a w końcu także rysowniczką, która pracowała nad seriami: Avengers, Kapitan Ameryka, Conan Barbarzyńca i Doctor Strange.

  Komiksowy prequel "Kapitan Marvel" ujawni co się działo z bohaterką?

  Scena, która pojawiła się po napisach "Avengers: Infinity War" pokazała nam, że Nick Fury wezwał na pomoc Kapitan Marvel. Fani od razu zaczęli zastanawiać się, cóż takiego działo się z bohaterką w czasie pomiędzy jej solowym widowiskiem, którego akcja rozgrywa się w latach dziewięćdziesiątych, a wydarzeniami ukazanymi w filmie. Dlaczego nie reagowała na to, co się działo na Ziemi?

  Harley Quinn i Poison Ivy wzięły ślub?

  W najnowszym numerze komiksu będącego prequelem wydarzeń zaprezentowanych w grze "Injustice 2" doszło do sytuacji, której mało kto się spodziewał. Harley Quinn i Poison Ivy wielokrotnie przedstawiane były w jako dwie antybohaterki, które łączy coś więcej niż tylko przyjaźń, a teraz okazało się wzięły ślub!

  "Powrót Wolverine'a" zapowiedziany! Historia budzi kontrowersje!

  Nowa historia poświęcona jednej z najciekawszych postaci z uniwersum Marvela zadebiutuje już we wrześniu tego roku. Komiks budzi jednak spore kontrowersje. Wszystko ze względu na to, że szpony Logana w pewnych okolicznościach będą się rozgrzewały tak, jak metal w kuźni. Jak nie trudno się domyślić, pomysł ten nie przypadł do gustu sporej grupie fanów. Prawie natychmiast pojawiły się opinie, że jest to jedna z najgorszych decyzji, jakie podjęto w historii komiksów Marvela.

  Charles Soule, scenarzysta komiksu, postanowił odnieść się do wspomnianego zarzutu.

  Steve Ditko nie żyje

  Steve Ditko był człowiekiem, który swoją komiksową przygodę rozpoczął już w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Tworzył wówczas dla Atlas Comics. Tam też poznał Stana Lee. Panowie postanowili stworzyć coś razem i tak narodziły się pomysły, które następnie rozwijano pod szyldem Marvel Comics. W 1962 zadebiutowała postać Spider-Mana, w której powstaniu miał wielki udział. Zaprojektował kostium bohatera, a także jego specjalne moce. Brał czynny udział w tworzeniu najbardziej znanych przeciwników Człowieka Pająka, wśród których warto wymienić Doktora Octopusa czy Kravena Łowcę.

  Nowa seria komiksów Firefly zapowiedziana!

  Jakiś czas temu informowaliśmy Was, że w przygotowaniu są nowe powieści rozgrywające się w znanym nam z serialu świecie. Obecnie wiemy także o nowej serii komiksowej, której akcja skupi się na czasach wojny i zaprezentuje nam zmagania Malcolma Reynoldsa i Zoe Alleyne. Wydarzenia mają być kanoniczne względem tych, które przedstawiano w poprzednich, komiksowych seriach.

  Strony