Książki

Mutant, kolejna powieść z Uniwersum Metro 2033 już 16 października trafi do polskich czytelników

Co jednak, jeżeli spojrzymy na świat z ich perspektywy? Wszak mutacje popromienne nie są żadnym błogosławieństwem, tylko prostą drogą, by skończyć na śmietniku historii. Mogliśmy się o tym przekonać podczas lektury powieści Siergieja Antonowa „Ciemne tunele”.

Powieści ze świata Dragon Age już w księgarniach

Pierwsza część stworzonej przez BioWare serii komputerowych gier fabularnych Dragon Age – „Dragon Age: Początek” – ukazała się w 2009 roku. Promowana przez studio jako duchowy spadkobierca kultowego „Baldur’s Gate”, zjednała sobie rzeszę wiernych fanów i doczekała się aż dwóch sequeli. Studio oficjalnie ogłosiło również, że trwają prace nad czwartą częścią, której premiera przewidywana jest na przełomie 2020/2021.

Nie żyje Andrzej Polkowski

Andrzej Polkowski był człowiekiem o bardzo bogatych zainteresowaniach, jednak wśród czytelników chyba najbardziej znany był z przełożenia na język polski książek o Harrym Potterze. Jego życie nie ograniczało się jednak tylko do pracy tłumacza. Aktywnie działał na rzecz Towarzystwa Nasz Dom, które pomaga dzieciom pozbawionym opieki rodzicielskiej. Swoim podejściem z resztą zawsze potrafił złapać odpowiedni kontakt z młodzieżą. Od dziecka pasjonował się historią, co ostatecznie skłoniło go do wybrania się na studia archeologiczne.

"Diabeł w maszynie" już wkrótce trafi do księgarni!

Nastrojowe intrygi i tajemnice przyprawiające o dreszcz grozy, mroczne kryminalne zagadki rodem z horroru!

Diabeł w maszynie to zbiór niezwykłych opowiadań kryminalnych Anny Kańtoch, w których detektyw zmaga się nie tylko z zagadkową zbrodnią, ale jest to zbrodnia, której towarzyszą zjawiska nadprzyrodzone.

Powieść z Uniwersum Marvela „Spider-Man. Wiecznie młody” już w księgarniach

Spider-Man to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych komiksowych herosów. Historia Petera Parkera, który po ukąszeniu przez radioaktywnego pająka zyskuje supermoce i staje się Spider-Manem, sięga lat 60. XX wieku. Jego twórcami są kultowe postaci świata komiksu: Stan Lee, Steve Ditko i Jack Kirby, jednak na przestrzeni lat „chodzący po ścianach” inspirował dziesiątki artystów. Jego przygody trafiły również na ekran za pośrednictwem seriali telewizyjnych, animowanych oraz filmów pełnometrażowych.

Stefan Petrucha „Marvel: Spider-Man. Wiecznie młody”

Peter Parker postanawia strzelić kilka fotek swojemu pajęczemu alter ego w akcji, żeby zarobić na czynsz. Pakuje się przy tym w kłopoty za sprawą tajemniczej legendarnej tabliczki, którą chce mieć zarówno Kingpin, jak i Maggia. Peter zadziera z najgroźniejszymi przestępcami Nowego Jorku, na dodatek ma też na pieńku ze swoimi przyjaciółmi i z policją! Nie układa mu się też z dziewczyną, Gwen Stacy. Po latach przeszłość znowu zaczyna go prześladować, gdy uznany za martwego przywódca Maggii powraca, by odnaleźć feralną tabliczkę. Na domiar złego ciocia May jest umierająca…

Nowe wydanie niewiarygodnych przygód polskiego szlachcica ponownie w księgarniach!

O książce:

Mamy tutaj wszystko, czego potrzebuje dobra powieść historyczno-przygodowa. Jest wiek XVII. Gedeon Siemieński, zubożały szlachcic, chcąc zająć dobra po swoim stryju, wyrusza na zieloną Ukrainę – dziki, nieokiełznany kraj na rubieżach Rzeczpospolitej szlacheckiej. Kraj bardzo piękny w swej bezwzględności. Siemieńskiemu nieustannie przytrafiają się liczne przygody i tarapaty – powstanie kozackie, wielka miłość, zajazdy i pojedynki. Jednakże polski szlachcic nawet z największych opresji wychodzi w sposób odważny i pomysłowy, doskonale się przy tym bawiąc.

Marta Kisiel nie zwalnia tempa. Zapowiedź nowej powieści aŁtorki

Od 2014 roku zdążyła wznowić "Dożywocie" (najpierw w 2015 roku, a potem w 2017 - wzbogacone o opowiadanie "Szaławiła") oraz wydać "Nomen omen", "Siłę niższą", "Toń", "Małe Licho i tajemnicę Niebożątka", "Pierwsze słowo" oraz "Oczy uroczne"... Uf! Sporo tego, prawda? W międzyczasie pisarka (przez fanów zwana "ałtorką") połączyła siły z innymi kobietami działającymi prężnie na rynku fantastycznym. Razem stworzyły Hardą Hordę, która z grupy wsparcia i przyjacielskiej przekształciła się w interesującą grupę literacką.

"Zbrodnia po irlandzku" już wkrótce w księgarniach!

Znakiem firmowym Aleksandry Rumin jest wyjątkowe poczucie humoru, okraszone dużą dawką sarkazmu i celnym portretowaniem różnych nacji i grup społecznych. W bohaterach powieści każdy rozpozna jakąś znajomą osobę lub siebie samego. Przedstawiając losy uczestników wycieczki turystycznej, o skrajnie różnych charakterach, autorka stworzyła historię, która bawi do łez i poprawia humor lepiej niż czekolada. Zderzenie małomiasteczkowej mentalności z realiami miejskiej dżungli staje się źródłem przezabawnych perypetii.

"Szpital" już w księgarniach!

Po drugiej stronie ulicy, na tyłach Zakładu Karnego nr 1, stoi zwalisty poniemiecki gmach, w którym swoją siedzibę ma klinika psychiatryczna. To właśnie w jej murach rozegra się kolejna odsłona dramatu, który przeżywają mieszkańcy Wrocławia. Późnym popołudniem 9 sierpnia trafia tu uznany za szaleńca pacjent, który twierdzi, że jego żona zmarła, po czym zmartwychwstała. Samobójstwo bredzącego w malignie mężczyzny będzie przyczynkiem całego ciągu krwawych zdarzeń, którym spróbuje przeciwdziałać o wiele za mało liczna załoga szpitala.

Strony