seriale

  George R.R. Martin ujawnia szczegóły prequela "Gry o tron"

  Już wcześniej było wiadomo, że wydarzenia z preqeula będą rozgrywały się w Erze Herosów, a więc tysiące lat przed okresem przedstawionym w „Grze o tron”. Pisarz zdradził, że w Westeros nie było wówczas znanych nam już siedmiu królestw, ale całe sto! Nie zobaczymy smoków, bo jest to czas, w którym Valyria dopiero się rozwija, ale możemy spodziewać się wilkorów i mamutów. Najpewniej zobaczymy też przodków Starków, wszak to może być okres panowania Brana Budowniczego. Istnieje też już Casterly Rock, ale w tych czasach forteca należy do rodu Casterly.

  Spoiler: czy ten bohater powróci w czwartym sezonie "Stranger Things"?

  Widzowie, którzy mieli okazję obejrzeć już cały trzeci sezon "Stranger Things" doskonale wiedzą, że śmierć poniosła w nim jedna z ważniejszych postaci. Mowa oczywiście o komendancie Hopperze, w którego rolę wcielił się David Harbour. Bohater zginął w ostatnim odcinku w chwili, gdy skonstruowana przez Rosjan maszyna została wysadzona w powietrze, a nasz nieszczęśnik miał akurat pecha i stał obok. Scena po napisach zdaje się jednak sugerować, że nie wszystko stracone.

  Frida Gustavsson w obsadzie "Wiedźmina"

  Młoda kobieta nie ma dużego dorobku, na razie grywała tylko w produkcjach skandynawskich. Nie powinno to jednak dziwić, bo Netflix postawił przy tej produkcji na wiele nazwisk wciąż mało znanych w branży. Co jak wiemy z przykładu chociażby „Gry o tron” nie musi świadczyć o niczym złym.

  Kolejne zdjęcia z "Wiedźmina" od Netflixa

  Przypomnijmy, że głównie kręcono zdjęcia w Budapeszcie, głównie na zamku Vajdahunjad, ale ekipa filmowa zawitała też w Austrii w zamku Kreuzstein, w naszym rodzimym Ogrodzieńcu, a nawet na Wyspach Kanaryjskich, gdzie odwiedzili wyspę La Palmę, sosnowy las El Paso, czy park archeologiczny La Zarza. Fani spekulują, że na Wsypach kręcone były zdjęcia mające przedstawiać Skellige, Nilfgaard i rzecz jasna Toussaint. Podejrzewa się także, że ruiny zamku w Ogrodzieńcu posłużyły jako scenografia przedstawiająca Kaer Morhen. Czy rzeczywiście tak będzie, przekonamy się jeszcze w tym roku!

  "Sandman" doczeka się ekranizacji

  Według źródeł, na które powołuje się Hollywood Reporter, ma być to najdroższa seria telewizyjna DC Entertainment do tej pory. Właścicielem praw do ekranizacji Sandmana pozostaje Warner Bros. Showrunnerem zostanie Allan Heinberg (Wonder Woman, Grey's Anatomy), pomagać mu będą David S. Goyer (Batman Begins, The Dark Knight) oraz sam Neil Gaiman. Pierwszy epizod zostanie napisany przez tę trójkę.

  Nowe zdjęcia z serialu "Wiedźmin" Netflixa

  Po raz pierwszy możemy zobaczyć część aktorów w pełnych kostiumach. Serial będzie adaptacją powieści Andrzeja Sapkowskiego, zaś showrunnerka i główna scenarzystka, Lauren Schmidt Hissrich, współpracuje z polskim pisarzem. Przypomnijmy, że Lauren Schmidt Hissrich pracowała wcześniej jako scenarzystka takich produkcji jak Daredevil, The Defenders czy Umbrella Academy. Nad Wiedźminem pracują też Declan de Barra (The Originals), Jenny Klein (Jessica Jones) i Clare Higgins.

  Finałowy zwiastun trzeciego sezonu "Stranger Things"

  Jeżeli nie możecie się doczekać premiery trzeciego sezonu "Stranger Things" to najnowsza zapowiedź z pewnością jeszcze bardziej rozbudzi Wasze zainteresowanie. Trailer pokazuje, że pomimo obaw, jakie jakiś czas temu przetaczały się po sieci, w produkcji nie zabraknie mrocznego klimatu. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że będzie go zdecydowanie więcej niż w poprzednich sezonach.

  Na planie serialowego Wiedźmina padł ostatni klaps!

  Zdjęcia do pierwszego sezonu "Wiedźmina" ruszyły pod koniec zeszłego roku, jednak do tej pory nie otrzymaliśmy praktycznie żadnych oficjalnych informacji związanych z tym, jak przebiegają prace. Poznaliśmy jedynie rok, w którym produkcja ma zadebiutować (2019) i prawdopodobny okres, w którym możemy oczekiwać Białego Wilka, czyli grudzień. Tym razem jednam mamy oficjalną informację o zakończeniu zdjęć, a to z kolei oznacza, że już wkrótce powinniśmy doczekać się pierwszego trailera!

  Informacja o postępach pojawiła się na Instagramie Lauren S. Hissrich.

  Czy tak będą się prezentować zbroje Nilfgardczyków?

  Nieoficjalne zdjęcia z planu są najczęściej dziełem fanów, którzy mają okazję znaleźć się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie. Tym razem jednak mamy do czynienia z wyciekiem, który najprawdopodobniej powstał za sprawą statystów uczestniczących na planie zdjęciowym. Oczywiście poniższe fotografie nie zdradzają w pełni tego, jak będzie się prezentowała nilfgardzka armia. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że zbroje z pewnością przejdą jeszcze pewne kosmetyczne przemiany w czasie postprodukcji.

  Nie żyje członkini obsady serialowego "Wiedźmina"

  Środę kończymy smutną wiadomością, która dotarła do nas za pośrednictwem Twittera. Zmarła Mya-Lecia Naylor, aktorka, która w serialu o Wiedźminie prawdopodobnie wcielała się w młodszą Triss Merigold. Jej zgon nastąpił 7 kwietnia, jednak dopiero teraz rodzina zdecydowała się powiadomić o wszystkim jej fanów. Nie podano przyczyny zgonu, jednak agencja aktorki umieściła pod informacją o jej śmierci numer na specjalną infolinię dla osób z problemami (także wynikającymi z depresji) mogącymi skłaniać do samobójstwa.

  Strony