Ostatnio dodane artykuły

Trudno jest napisać recenzję „Opowieści Podręcznej”. Dziś ta powieść jest w pewnej mierze symbolem.
Wielkimi, a nawet ogromnymi krokami zbliża się premiera <em>Avengers: Koniec gry</em>. Produkcja ma być zwieńczeniem jedenastu lat budowania tak spójnego uniwersum, jakim jest MCU.
Uwaga! Tekst zawiera liczne spojlery do <em>Avengers: Wojny bez granic</em>, <em>Kapitan Marvel</em> oraz innych produkcji obsadzonych w Kinowym Uniwersum Marvela.
Fanclub Falcon nie był jedyną prężnie działającą organizacją zrzeszającą miłośników <em>Gwiezdnych wojen</em> w PRL-u.
Podczas trwającej obecnie „złotej ery” horroru, ważnym elementem staje się geneza strachu oraz sposób manipulacji psychiką widza przez twórców filmów grozy.
W miniony weekend podczas jedenastej edycji PortalConu mieliśmy przyjemność wraz z wydawnictwem Portal Games świętować 20 lat ich działalności na rynku.
W grudniu mieliśmy okazję zapoznać się z pierwszym trailerem „Avengers 4”.
10 najlepszych gier 2018 (kolejność wg uznania)
Świat PRL-u to rzeczywistość, w której wszystkie dziedziny życia usiłowano podporządkować polityce.
Przygotowane przez Łukasza Szczygło małe zestawienie prezentujące w jego odczuciu osiem najlepszych filmów science-fiction z 2018 roku.
Do Świąt zostało ekstremalnie mało czasu, a więc wierzymy, że wszystkie sprawy okołoprezentowe i organizacyjne macie już dopięte na ostatni guzik (no dobra, prawie).
Pierwszy korespondencyjny fanklub Gwiezdnych wojen, o którego założeniu poinformowano w „Świecie Młodych” z maja 84, nie spełnił oczekiwań fanów – już w Gwiazdozbiorze ze stycznia 1985 roku pojawiła s
Kiedy w 1977 roku John Carpenter rozpoczął realizację niskobudżetowego horroru o nazwie Halloween, nie mógł wiedzieć, że tworzy podstawy dla serii grozy, która obejmowałaby kolejne trzy dekady.
Spoiler alert! This article contains spoilers to the movies „Ant-Man and the Wasp” and „Avengers: Infinity War”.
Film „Avengers: Wojna bez granic” już od kilku tygodni dostępny jest na płytach DVD / Blu-ray. Fani jednak coraz głośniej zaczynają pytać o tytuł części kolejnej.
Kulturoznawca Wojciech Józef Burszta zauważył w jednym z artykułów, że Gwiezdne wojny to opowieść posiadająca naturę mitu, której istnienie prowokuje odbiorców by rozwijać różne wątki opowieści na wła
Choć tak naprawdę nie istnieją, to pobudzają wyobraźnię i fascynują miłośników fantastyki na całym świecie. Nieistniejące pojazdy kosmiczne, które stały się swego rodzaju ikonami.

Strony