Ostatnio dodane artykuły

W miniony weekend podczas jedenastej edycji PortalConu mieliśmy przyjemność wraz z wydawnictwem Portal Games świętować 20 lat ich działalności na rynku.
W grudniu mieliśmy okazję zapoznać się z pierwszym trailerem „Avengers 4”.
10 najlepszych gier 2018 (kolejność wg uznania)
Świat PRL-u to rzeczywistość, w której wszystkie dziedziny życia usiłowano podporządkować polityce.
Przygotowane przez Łukasza Szczygło małe zestawienie prezentujące w jego odczuciu osiem najlepszych filmów science-fiction z 2018 roku.
Do Świąt zostało ekstremalnie mało czasu, a więc wierzymy, że wszystkie sprawy okołoprezentowe i organizacyjne macie już dopięte na ostatni guzik (no dobra, prawie).
Pierwszy korespondencyjny fanklub Gwiezdnych wojen, o którego założeniu poinformowano w „Świecie Młodych” z maja 84, nie spełnił oczekiwań fanów – już w Gwiazdozbiorze ze stycznia 1985 roku pojawiła s
Kiedy w 1977 roku John Carpenter rozpoczął realizację niskobudżetowego horroru o nazwie Halloween, nie mógł wiedzieć, że tworzy podstawy dla serii grozy, która obejmowałaby kolejne trzy dekady.
Spoiler alert! This article contains spoilers to the movies „Ant-Man and the Wasp” and „Avengers: Infinity War”.
Film „Avengers: Wojna bez granic” już od kilku tygodni dostępny jest na płytach DVD / Blu-ray. Fani jednak coraz głośniej zaczynają pytać o tytuł części kolejnej.
Kulturoznawca Wojciech Józef Burszta zauważył w jednym z artykułów, że Gwiezdne wojny to opowieść posiadająca naturę mitu, której istnienie prowokuje odbiorców by rozwijać różne wątki opowieści na wła
Choć tak naprawdę nie istnieją, to pobudzają wyobraźnię i fascynują miłośników fantastyki na całym świecie. Nieistniejące pojazdy kosmiczne, które stały się swego rodzaju ikonami.
Spotkałem się z opiniami głoszącymi, że film „Ant-Man i Osa” nie wniósł praktycznie nic do naszej wiedzy o strefie kwantowej. Podobno ukazał jedynie mały fragment dziwnego świata i tyle.
Gdy 14 sierpnia 2008 roku publikowałem pierwszego newsa na naszym serwisie nie wiedziałem jeszcze, jak się nasza historia potoczy.
Figurki produkowane w Gdańsku stały się wzorem dla kolejnej generacji podróbek, które zalały rynek.
Festiwale fantastyki to nie tylko przebrani, młodzi ludzie, cosplayerzy i świetna zabawa do białego rana – jak dotąd o tym wszystkim myślałam – lecz przede wszystkim to osoby, które tworzą historię, t
Wywiad przeprowadzony z Marcinem Podlewskim podczas trzydziestej trzeciej edycji Polconu, która odbyła się w Toruniu. Z pisarzem rozmawiały Anna Tess Gołębiowska-Kmieciak i Amelia Czarny.
W jego uszach rozbrzmiewały odgłosy eksplozji, a znajomy zapach prochu strzelniczego wdzierał się do nozdrzy.

Strony