Już 8 lipca do księgarń trafi czwarty tom “Kronik Mroku” pt. :”Królestwa i chaos”.
O książce
Po raz pierwszy Rezkin zostawił za plecami żyjących wrogów. Była to pomyłka, ale musiał ją popełnić, jeśli zamierzał zachować honor przyjaciół. I ich szacunek.
Uchodźcy z Ashai znaleźli schronienie na wyspie Cael. Rezkinowi nie zależy jednak na chwilowym bezpieczeństwie, ale tym, by postąpić jak król i zapewnić swoim ludziom prawdziwy dom. By to osiągnąć musi wziąć udział w rozgrywce pomiędzy skonfliktowanymi królestwami i zapobiec wojnie, chociaż właśnie zagarnia ich ziemie.
Zadanie powierzone mu przez jednego z władców wydaje się niewykonalne. Właśnie dlatego jest uczciwą ceną za stworzenie nowego królestwa.
Jeśli mu się uda, podaruje swoim ludziom dom. Jeśli nie, nikt nie będzie śpiewał o nim pieśni.
Goodreads – 4.41/5
Amazon – 4,6/5
Od śmiechu, przez zaciekawienie, aż po absolutną fascynację – tak historia Rezkina działa na czytelników. Nawet nie wiesz kiedy porwie cię tak, że nie będzie już odwrotu.
Karolina Michta @Made by Caroline
Bardzo dobrze i z wielkim zaintrygowaniem czyta się nam tę opowieść, co jest zasługą tyleż samej fabuły i jej inteligentnej konstrukcji, jak i tradycyjnie już znakomitego przekładu Piotra Kucharskiego, który potrafi oddać klimat, charakter i wieloznaczność tej relacji. Efektem jest nasza przyjemność, udana rozrywka i mile spędzony czas, jak i również rosnący apetyt na ciąg dalszy. Faktem jest bowiem to, że cykl Kel Kade ma w sobie „to coś”, co czyni go niezwykle intrygującym na polu współczesnego fantasy.
Ula Janiszyn (i-polekturze.blogspot.com)
Seria Kronik Mroku urzekła mnie od pierwszego tomu. Powiernik Mieczy stoi głównie humorem, a w połączeniu z motywem drogi, który obecny jest właściwie w całej serii, powstała jedna z moich ulubionych kombinacji. W każdym tomie autorka dodaje do świata nowe elementy i nie pozwala czytelnikowi się nudzić.
Maciej Klebański (@ ksiazkowy_pirat)
Fragment
Z zaplecionej czarnej brody Orina kapała krew, ale wydawał się tego nie zauważać.
– Ukwa? – spytał.
– Ich wódz – wyjaśnił Rezkin, przestępując nad trupami, by dojść do Dumy.
Dowódca najemników nie spuszczał w niego wzroku.
– Nie mogłem nie zauważyć, że połowa moich ludzi nie żyje, a wszyscy twoi wciąż stoją na nogach. No, może poza tym jednym… – Wskazał podbródkiem Millinsa, który wyglądał na cierpiącego, lecz zachowywał przytomność. – Ale chyba nic mu nie grozi.
Rezkin nic nie odpowiedział, przyglądał się jedynie kilku martwym stworom leżącym na ziemi.
– Chyba zaczynam wierzyć w te twoje opowieści z mchu i paproci – oznajmił Orin. Gdy młodzieniec dalej nie skomentował, mężczyzna spytał: – Jakie macie teraz plany?
Orin był blady na twarzy i Rezkin uświadomił sobie, że najemnik znajduje się zapewne w szoku, ponieważ inaczej zająłby się swoimi ranami, zamiast zadawać pytania. Mrucząc cicho do konia, wojownik gładził go po szyi i bokach, sprawdzając rany. Gdy ogier uspokoił się już na tyle, żeby dało się go prowadzić, Rez ujął wodze i ruszył w kierunku tyłu konwoju, gdzie zostawił juki.
– Hej! – zawołał Orin, gdy Rezkin go mijał. – Pytałem o wasze plany.
Młodzieniec wzruszył ramionami.
– Spytaj szefa – rzucił.
Cykl Kroniki Mroku
- Powiernik Mieczy (premiera 11 czerwca 2021)
- Królestwo obłędu (premiera 19 listopada 2021)
- Legendy Ahn (premiera 18 marca 2022)
- Królestwa i chaos (premiera 8 lipca 2022)
Kel Kade
Kel Kade mieszka w Teksasie i od czasu do czasu pracuje jako wykładowczyni kontraktowa, by inspirować młode umysły i wprowadzać je w fascynujący oraz niezwykle rzeczywisty świat nauk o Ziemi. Dzięki entuzjastycznej reakcji, z jaką czytelnicy przyjęli cykl „Kroniki Mroku”, Kade może teraz na pełen etat tworzyć wszechświaty rozciągające się w czasie i przestrzeni, konstruować przestępcze imperia, snuć spiski prowadzące do obalenia okrutnych tyranów i zanurzać się w fantastyczne tajemnice.
Dorastając, wiodła wojskowe życie, wciąż podróżowała i mieszkała w nowych miejscach. Doświadczenia z innymi kulturami i lokalizacjami zaszczepiły w niej żądzę wędrówki i otworzyły jej młody umysł na świadomość, że Ziemia jest ogromna i dzika. W pisarstwie Kade widać jej rozległe zainteresowania nauką, historią starożytną, antropologią kulturową, sztuką, muzyką, językami obcymi i duchowością, uwidocznione w różnorodności przedstawionych miejsc i kultur.