Blogi

  Projekt Koniczyna - Milena Pastuszak

  W świecie, w którym rządzi pieniądz i pozycja społeczna socjopaci przyjmują maski, żyjąc wśród nas i kreując się na dobroczyńców. Projekty rządowe, badania, niezwykłe moce – coś co brzmi zupełnie abstrakcyjne może się stać rzeczywistością. A może już jest, tylko nie zauważamy tego, żyjąc w wykreowanej przez garstkę ludzi, bawiących się w bogów, rzeczywistości, nie mając pojęcia o tym, że jesteśmy tylko marionetkami w rękach szaleńców?

  5 obiecujących anime, które zadebiutują jesienią 2019

  W momencie w którym piszę ten wpis, do premiery jesiennych anime pozostał jeszcze trochę ponad miesiąc. Chociaż studia tworzące anime nie odkryły jeszcze wszystkich kart, to większość tytułów, które będą debiutować w październiku, jest już znana. To oznacza, że możemy się pokusić o przyjrzenie się najbardziej obiecującym tytułom.

  Skarb Szeptuchy - powieść Pati Maczyńskiej

  W literaturze oraz kulturze możemy odnaleźć wiele przykładów nietypowych rodzin. Chociażby rodzina Addamsów – ekscentryków, mieszkająca w na wpół zdewastowanym domu nieopodal cmentarza, czy też rodzina Iniemamocnych – superbohaterów, którzy pewnego dnia muszą wykorzystać swoje ukryte, niezwykłe moce. Do tego grona warto też zaliczyć rodzinkę Sjenów-Sowińskich z książki Pati Maczyńskiej ,,Skarb Szeptuchy”.

  Preludium. Skalani grzechem

  Świat przepełniony korupcją, mordami i naiwnymi marzeniami. Miejsce w którym nikt nie jest bez winy. Życie, którego wartość odmierza jedynie potęga oraz zasobność sakwy.

  Książka opowiada o losach bohaterów zamieszkujących miasto Dellan znajdujące się na terenach upadłego królestwa. Historia opowiedziana jest z punktu widzenia kilku powiązanych lub niepowiązanych ze sobą bohaterów. ,,Preludium. Skalani grzechem” jest dowodem na to, że kreatywność to warunek niezbędny do stworzenia dobrego fantasy.

  Legenda polskiego Sci-Fi: książka '2021, Moonwars' – wreszcie dostępna!

  Kilka dni temu miał miejsce niezwykle istotny fakt: na stronie docer.pl zamieszczono tekst (liczący obecnie około 200 stron) drugiego wydania książki science fiction2021, Moonwars”. Przecież w Polsce całkiem sporo publikowanych jest książek o tej tematyce. Jakie więc jest szczególne znaczenie?

  Poznaj „Drugą stronę anioła”

  Duchowy byt jakim jest anioł ma posłusznie wypełniać boskie zamysły i chronić ludzi, ale czy zawsze tak się dzieje? Poznaj „Drugą stronę anioła” i przekonaj się jaka jest prawda.

  Większość z nas deklaruje, że jest osobą wierzącą, choć z praktykowaniem wiary bywa różnie. Uznanie istnienia aniołów, które są znaczącym bytem w wielu religiach zdaje się oczywiste, ale czy jest tak na pewno?

  Cykl krótkich opowiadań, opartych na Mitach Cthulhu według H.P. Lovecrafta

  „Zielony Las Nadziei” Marka Pietrachowicza i jego trzecia z kolei książka, stanowi cykl horrorów, opartych wiernie na kanonie Mitologii Cthulhu według Howarda Phillipsa Lovecrafta, ojca współczesnej opowieści grozy z gatunku science fiction. Ponadczasowy fenomen Mitów Cthulhu, w których pradawne, przerażające sekrety, trwające „wraz z dziwnymi eonami” i zagrażające ludzkości, przenikają i wkraczają do autentycznego świata Wschodniego Wybrzeża USA dwudziestego stulecia, jest doceniany przez kolejne pokolenia Czytelników.

  Falkon 2016

  Listopad pod znakiem komiksowego Falkonu!
  Już po raz 17. Ogólnopolski Festiwal Fantastyki Falkon przyciągnie do Lublina kilka tysięcy osób zainteresowanych fantastyką. Tym razem zapraszamy Was w jesienny weekend, 4-6 listopada. Od kilku miesięcy sztab organizatorów przygotowuje dla Was magiczną imprezę, wypełnioną po brzegi wyśmienitym programem, czyli prelekcjami, spotkaniami, konkursami i mnóstwem innych atrakcji. Tegoroczny Falkon jest Falkonem komiksowym. Co to znaczy? Śledźcie nas, a z czasem zaczniemy odkrywać kolejne karty!

  Walka dobra ze złem w powieści "Fałszywa Trójca. Część 1 - Kres wieczności"

  Literatura fantasy dowodzi naturalnej ludzkiej potrzeby magii, tajemnicy, mitu i niczym nieskrępowanej fantazji. Wszystkie te elementy bez wątpienia znajdziemy w książce Marcina Buczyńskiego Fałszywa Trójca. Fabuła staje się coraz bardziej intrygująca i losy bohaterów niepostrzeżenie pochłaniają nas całkowicie. Każda z postaci łączy w sobie zarówno cechy i atrybuty tradycyjnie jej przypisane, jak też zadziwiającą oryginalność, dzięki czemu potrafi zaskoczyć czytelnika.

  Strony