Efantastyczny Mikołaj Zostaliśmy (e)fantastycznymi Mikołajami! Wspólnie

Wszystkich, którzy przyłączyli się do naszej akcji, chcemy zapewnić – to, do czego się przyczyniliście, to było sprawienie dwunastce dzieci czystej, niesamowitej radości.

Dragon Ball Wehikuł czasu - Dragon Ball w Polsce

Pamiętacie jeszcze, jak wyglądał świat dwadzieścia lat temu? Zimą śnieg i zaspy po kolana, karmienie tamagochi, gra w kapsle z kolegami z podwórka… Ba, koledzy z podwórka, a nie z serwera! A tak serio: godzina 15:00 i nagle podwórka robiły się puste.

Avengers Endgame Co nadrobić przed Końcem gry? Krótki poradnik w pigułce

Wielkimi, a nawet ogromnymi krokami zbliża się premiera Avengers: Koniec gry. Produkcja ma być zwieńczeniem jedenastu lat budowania tak spójnego uniwersum, jakim jest MCU.

Uncharted Uncharted, czyli po co to całe zło(to)?

Postanowiłem skorzystać z promocji zorganizowanej przez Sony i pobrać kolekcję Nathana Drake’a. Od dawna nosiłem się z zamiarem zakupu tych tytułów, a skoro zostały za darmo udostępnione to tym chętniej po nie sięgnąłem.

Foldit Foldit

Są projekty, o których słyszy się dopiero jak jest pilna potrzeba, żeby istniały. Jednym z takich jest Foldit. Jest to gra naukowa, w której projektujemy białka. Proteiny te później naukowcy testują na prawdziwych wirusach i bakteriach.

opowieść podręcznej Opowieść Podręcznej. Lektura powieści Margaret Atwood w czasach Donalda Trumpa i „dobrej zmiany”

Trudno jest napisać recenzję „Opowieści Podręcznej”. Dziś ta powieść jest w pewnej mierze symbolem.

Grafika zastępcza Chcę być częścią środowiska, które nie dorzuca cosplayerkom pigułek gwałtów do drinków

Uwaga! Tekst porusza kwestie związane z przemocą seksualną, gwałtem i seksizmem.

Avengers Endgame Dziewięć teorii na temat "Avengers: Endgame"

Uwaga! Tekst zawiera liczne spojlery do Avengers: Wojny bez granicKapitan Marvel oraz innych produkcji obsadzonych w Kinowym Uniwersum Marvela. Czytasz na własną odpowiedzialność!

Koszmar z ulicy Wiązów Czym nas straszą od ponad wieku – geneza strachu w horrorach

Podczas trwającej obecnie „złotej ery” horroru, ważnym elementem staje się geneza strachu oraz sposób manipulacji psychiką widza przez twórców filmów grozy.

Thanos Our Theory: Quantum Realm as a Foundation for the Whole MCU

Spoiler alert! This article contains spoilers to the movies „Ant-Man and the Wasp” and „Avengers: Infinity War”. If you haven’t seen these movies yet, we should warn you that within the text we reveal important issues concerning their plot.

Thanos Teoria: Strefa Kwantowa fundamentem całego MCU

Uwaga! Artykuł zawiera spoilery z filmów "Ant-Man i Osa", a także "Avengers: Infinity War". Jeżeli nie widzieliście jeszcze tych produkcji, to ostrzegamy, że w tekście poruszone zostają ważne kwestie związane z fabułą obu widowisk.

R2D2 Gwiezdne Wojny w PRL-u (Część 7)

Zdjęcia