Nadszedł grudzień, czas list i podsumowań. Kontynuując naszą małą akcję sprzed roku, chcemy wam przedstawić filmy, na które redakcja Efantastyki najbardziej czeka w roku 2015. A zapowiada się wyjątkowo ekscytujący czas!

I jak ostatnim razem, przedstawiamy filmy w kolejności ich premier, a nie wyczekiwania. Nie ma “top 10”, nie zmieściliśmy się!

Siódmy syn (Stracharz) (23 stycznia)

Film jest ekranizacją pierwszego tomu książki fantasy dla młodzieży autorstwa Josepha Delaneya. Opowiada historię 13-letniego chłopca, który zostaje oddany pod opiekę tajemniczemu mężczyźnie, od którego uczy się pokonać ciemne moce. Chłopiec musi stawić czoła wielu niebezpieczeństwom.

Choć film z książką Josepha Delaney’a nie będzie miał zbyt wiele wspólnego, sam trailer wywołuje dreszcze i ciarki. Doborowa obsada i zapierające dech w piersi efekty specjalne to główne powody przemawiające za zapoznaniem się z tą produkcją. Świat pełen stworów, niebezpieczeństw i magii wciąga. Dobrze że premiera już niedługo.

Jupiter Ascending (Jupiter: Intronizacja) (6 lutego)

 

 

Genetycznie zmodyfikowany były łowca przybywa na Ziemię, by odnaleźć młodą rosyjską emigrantkę, której kod genetyczny jest identyczny z DNA Królowej Wszechświata.

Kolejne dzieło rodzeństwa Wachowskich, które tym razem zapowiada niezwykłe widowisko science fiction. I choć wydaje się, że to kolejna opowieść o wybrańcu, takim Neo, to cała otoczka sprawia wrażenie dobrze zgranej i nakręconej. Będzie się działo, obsada jest doborowa i tylko mamy nadzieję, że Sean Bean tym razem nie gra chodzącego spoilera.

Into the Woods (13 lutego)

Musical na podstawie baśni braci Grimm z udziałem Kopciuszka, Czerwonego Kapturka, Złotowłosej, Jasia i łodygi fasoli oraz specjalizującej się w klątwach czarownicy.

To adaptacja broadwayowskiego musicalu, co już zapowiada doskonałą jakość. Kilka postaci z baśni w jednym filmie? Czemu nie. Kiedy doda się do tego muzyczną otoczkę wychodzi całkiem przyjemna produkcja, którą powinien zobaczyć każdy miłośnik dzieł braci Grimm.

A tu jeszcze próbka piosenek. Anna Kendrick (Kopciuszek) śpiewa o dylemacie poznania księcia i jakim to on jest człowiekiem. I emocje rosną!

 

 

Chappie (6 marca)

 

 

Dwóch gangsterów kradnie policyjnego androida, by wykorzystać go do swoich celów.

Połączenie talentów Neila Blompkampa i Shalto Copleya to już zapowiedź intrygującego filmu. To będzie lżejsza produkcja niż poprzednie dzieła pary, ale zapewne uda się im przemycić głębsze treści. Plus Chappy wygląda na naprawdę uroczego robota!

Avengers: Age of Ultron (Czas Ultrona) (8 maja)

 

 

Stworzony przez Tony’ego Starka Ultron obraca się przeciwko swojemu stwórcy i całej ludzkości. Nadchodzi czas, gdy Avengersi łączą siły oraz stawiają czoła najniebezpieczniejszemu wyzwaniu w historii.

Do obejrzenia tego filmu chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Marvel nadal bombarduje nas ekranizacjami komiksów, a każda z nich podnosi poprzeczkę coraz wyżej. Klimatyczna zapowiedź drugich Avengers zaostrza apetyt. Do maja jeszcze daleko, ale na taki film warto czekać.

Mad Max: Fury Road (Mad Max: Na drodze gniewu) (15 maja)

Max to były policjant, któremu w przeszłości zamordowano rodzinę. Od tego momentu staje się mścicielem, w zniszczonym wojną nuklearną świecie. Maxowi przyjdzie zmierzyć się, między innymi, z szalenie niebezpiecznym gangiem poruszającym się na motorach.

Remake klasycznego filmu postapokaliptycznego, reżyserowany przez George’a Millera, autora oryginalnej trylogii, z Tomem Hardy i Charlize Theron w pierwszoplanowych rolach. Zapowiada się wierne duchowi poprzednich filmów pustynne widowisko, pełne wybuchów, pościgów ciężko uzbrojonych i opancerzonych osobówek oraz wytatuowanych ludzi w maskach przeciwgazowych toczących śmiertelne pojedynki na gazrurki.

Jurassic World (12 czerwca)

Po dziesięciu latach funkcjonowania Jurassic World, park rozrywki zamieszkany przez dinozaury, zaczyna przynosić straty. W celu poprawy wyników finansowych władze parku nakazują stworzenie nowego gatunku dinozaura. Kłopoty zaczynają się, gdy przyszła wielka atrakcja parku ucieka.

Na ten film fani czekali bardzo długo. Całe szczęście plany o hybrydzie ludzko-dinozaurzej nie wypaliły, ale jakaś hybryda będzie. I będzie epicka! Bardzo liczymy na dobrą zabawę i nie ukrywamy, że postać Chrisa Pratta już jest naszą ulubioną. Dinozaury, niebezpieczeństwo i akcja. Czegóż chcieć więcej?

Inside Out (W głowie się nie mieści) (1 lipca)

Mała dziewczynka Riley oraz piątka kierujących nią uczuć: Radość, Strach, Złość, Obrzydzenie i Smutek, próbują ułożyć sobie życie po przeprowadzce do nowego miasta.

Pixar równa się dobra zabawa i jednocześnie poruszanie ciężkich tematów w przystępej dzieciom i starszym wersji, Niewiele jeszcze wiemy o tym filmie, ale to co już widzieliśmy nastraja pozytywnie.

Crimson Peak (23 października)
Młoda pisarka odkrywa, że jej mąż nie jest tym, za kogo się podaje.

Nie piszemy zbyt często o horrorach, choć mamy wśród redaktorów koneserów tego gatunku. Ale o tym filmie nie można nie napisać. Guillermo del Toro reżyseruje jedno ze swoich marzeń, a wystąpią gwiazdy pokroju Jessici Chastain, Toma Hiddlestona czy Mii Wasikowskiej. Del Toro zapowiada klasyczną gotycko-romantyczną historię o duchach z kilkoma scenami, które będą niepokojące w bardzo współczesny sposób. Wzbudzające niepokój. Jest to dorosły film.

Igrzyska śmierci: Kosogłos część 2 (20 listopada)
Katniss Everdeen oraz mieszkańcy 13. dystryktu próbują wygrać wojnę domową między autokratycznym Kapitolem a Dystryktami Panem.

Pierwsza część Kosogłosa to wstęp, preluda do zakończenia całej historii Katniss; wolno palący się lont, który prowadzi do wybuchu jakim będzie Kosogłos 2. Ostateczna kofrontacja z prezydentem Snow, koniec opowieści. Spodziewamy się akcji i emocji. I nie wierzymy, że twórcy mogą nas zawieść.

Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy (25 grudnia)

 

 

Ech. Czy trzeba nawet tłumaczyć, dlaczego jesteśmy nabuzowani energią i ekscytacją w oczekiwaniu na ten film? Już po powyższym teaserze widać, że JJ Abrams chce zachować klimat oryginalnej trylogii (i zapomnieć o filmach, które powstały potem) i jednocześnie upięknić ją współczesną technologią. Mamy cichą nadzieję, że John Boyega jest głównym bohaterem (widzieliście go w Attack the Block? Fantastyczna brytyjska komedia scifi), brat R2-D2 to jedna z postaci drugoplanowych, a postać z mieczem? Ciarki przechodzą, a spekulacje kim ona może być tylko dodają smaku oczekiwaniu (starożytny/a Sith?). Ostatni film roku, ale chyba jeden z najbardziej wyczekiwanych. Bez dwóch zdań.

Kung Fu Panda 3 (1 stycznia 2016) – na świecie w 2015…
Okej, tu trochę oszukujemy (i pewnie ten film otworzy naszą listę na rok 2016), ale na świecie film o przygodach Po i Potężnej Piątki pojawi się na święta, więc oszukamy trochę. Na zakończenie trylogii spodziewamy się odnalezienia pandziej rodziny Po. Niewiadomo jednak jaki i czy w ogóle będzie złoczyńca. Bo ciężko będzie pobić Gary’ego Oldmana jako pawiego cesarza.

Oczywiście to nie wszystkie filmy, które zobaczymy w przyszłym roku. Obrodzi on bowiem sporą ilością produkcji o tematyce okołofantastycznej. Postaramy się napisać recenzje ich wszystkich, bo choć te nie znalazły się na naszej głównej liście, mamy nadzieję, że zaskoczą nas pozytywnie. Na listę nie trafiły bowiem takie tytuł jak Marvelowski Ant-Man czy Terminator: Genisys. Także, póki co, nacieszcie oczy zwiastunami:

Kopciuszek (13 marca)

 

 

Po tragicznej śmierci matki Kopciuszek trafia pod opiekę złej macochy. Jej los odmienia pomocna wróżka. Niemniej uważamy, iż fabuły tego filmu nie trzeba nikomu przedstawiać. Ekranizacja klasycznej dziecięcej powieści.

Ex Machina (13 marca)

 

 

Programista jednej z największych firm internetowych wygrywa konkurs, którego nagrodą jest tygodniowy pobyt w górskiej posiadłości swojego szefa. Przybywając na miejsce, Caleb odkrywa, że jest częścią przełomowego eksperymentu.

Home (Dom) (10 kwietnia)

 

 

Poszukująca nowego domu obca rasa zajmuje Ziemię i natychmiast przystępuje do jej przemeblowania. Odrzucony przez swą rasę kosmita łączy siły z Tip, jedyną ziemską kobietą, której udało się uniknąć złapania. Wspólnie wyruszają w podróż swego życia.

Tomorrowland (22 maja)

 

 

Genialny wynalazca wraz z nastolatką wyrusza na misję, aby odkryć sekrety miejsca istniejącego tylko w ich pamięci.

Terminator: Genisys (26 czerwca)

 

 

Pan (17 lipca)

 

 

Chłopiec sierota zostaje wysłany do magicznego świata Nibylandii, gdzie odkrywa swoje przeznaczenie i staje się bohaterem znanym jako Piotruś Pan.

Oprócz nich, będą jeszcze: Insurgent (20 marca), Ant-Man (17 lipca), Fantastyczna Czwórka (14 sierpnia), Więzień labiryntu: Próby ognia (25 września), Marsjanin (27 listopada).

Share.

Contact Us